vabu

jak se dělá houžev ?

Nejlepší odpověď
tom004

Podívej se na odkaz.

http://www.tv­.strakonice.e­u/drupal/doku­ment-ukazuje-vyrobu-houzvi-k-vazani-voru

Další odpovědi
jmhad

kroucením jakéhokoliv dřeva – větví,kmene mladého smrku,břízy,vrbo­vého proutí – např. taková pomlázka je také vlastně houžev – a to podle potřeby a účelu použití. Je to vlastně náhrada provazu z jiného přírodního materiálu. Hojně se používaly při stavbě vorů ke svázání klád.Tam se zpravidla používal smrček,který se předem máčel ve vodě. Pokud chceš názorný příklad,podívej se na film „Plavecký mariáš“.

dalik58

Stočením dvou mladých stromků bez větví,používali je voraři k upevnění vesel na vorech-