pepíček55

Jak se daní příjmy z obchodu s cizí měnou? Je třeba na to mít nějaké oprávnění?

jde mi o nákup eur a jejich následný prodej.

Odpovědi
Pepa25

Obchody s cizí měnou je dost široký pojem. Základní otázka je, jestli chcete nakupovat CM opakovaně pro svou potřebu (nebo svého podnikání) nebo jako kšeft pro jiné (směnárna). V druhém případě je samozřejmě nutné povolení a to jak ke směnárenské činnosti v případě hotovostních výměn (viz odkaz) tak k poskytování devizových platebních služeb (bezhotovostní výměny). Zdanění odpovím, až ujasníte, co chcete provádět.

Zdroj: http://www.cnb­.cz/cs/dohled_fi­nancni_trh/le­gislativni_za­kladna/smenar­ny/

McArthur

Pokud se bude jednat o opakovanou činnost, musíte mít oprávnění. Budete-li tak činit výhradně na svůj účet, tak v podstatě stačí mít otevřenu libovolnou živnost a výnos z nákupu a prodeje řádně danit ve finanční části daňového přiznání.

Budete-li provádět nákup od fyzických osob, nebo jim € budete prodávat, stáváte se směnárnou a budete podléhat pravidlům podle zákona číslo 277/2013 Sb. Případný zisk samozřejmě podléhá dani z příjmu.

anonym

Chcete vydělat několik $?
Produkt který vám představuju se jmenuje LibertaGia lide zde na tom vydělávají několik tisíc $! chceš vědět informace,video návody?
http://libertagia-vydelavani-z-domova.webnode­.cz/products/li­berta-gia-/