JackSG

Jak se dají po domácku pěstovat houby?

Ted myslím ale bez naočkovaných substrátu nebo zárodků. Prostě z normální houby. Vědět co uříznout jak připravit vhodné prostředí a jak vyrobit základní podhoubí. Jestli to teda jde?

Nejlepší odpověď
beer

Bez zárodků (výtrusů), nebo naočkovaného substrátu je to zhola nemožné.

Doplňuji:
Výtrusnice běžně sbíraných hub jsou umístěny vždy v klobouku, můžeš se tedy pokusit – máš-li třeba starou zahradu s letitými lesními stromy – o noočkování zeminy právě kousky kloboučků zralých plodnic.
Dřevo pařezů, kmenů či jejich částí můžeš zase naočkovat plodnicemi dřevokazných hub.
Obojí je ale pracné a většinou jen výjimečně úspěšné.

Další odpovědi
Magička

tak třeba hlíva ustřičná celkem úspěšně, dokonce se dají koupit již připravené balíky v nichž jsou výtrusy…