mandiice

Jak se dá zrychlit počítač Acer??

Mam pomaly pocitac, potrebuju ho jak do prace, tak do skoly, proto ho nemuzu davat na dlouhou opravu. Dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
anonym

Tak jako jakýkoliv jiný počítač, na značce výrobce absolutně nezáleží. Předpokládám že se jedná o standardní PC založené na procesoru intel či AMD architektury em64/amd64 … tam je opravdu uplně jedno kdo jej sestavil dohromady.

Zkus prozkoumávat postupně obvyklá slabá místa v PC konfiguraci. Jejich řešením a posílením bys mohla snadno celkový výkon zvednout na přijatelnou úroveň.

  1. NEDOSTATEK OPERAČNÍ PAMĚTI – zjisti si kolik operační paměti ve svém počítači vlastně máš. Zjistíš to snadno v ovládacích panelech kteréhokoliv operačního systému. Pokud velikost operační paměti je kriticky nízká (tj. méně než 2GB) pak tvůj problém pomůže vyřešit nákup dalšího paměťového modulu třeba na sbazaru za pár set korun, kterým bys měla velikost paměti dostat alespoň na hodnotu 4GB. Pomocí programu CPUZ můžeš snadno zjistit kolik máš v PC paměťových modulů a kolik jich tam ještě můžeš do prázdných slotů zapojit. Také snadno zjistíš jakého jsou typu (DDR2, DDR3, DDR4) Podle toho v bazaru vezmeš paměťový modul stejného typu a jednoduše jej zapojíš (samozřejmě při vypnutém PC) do volného slotu základní desky. To je vše, víc není třeba, po novém spuštění počítače už budou použity všechny zapojené paměťové moduly dohromady.
  2. PŘÍLIŠ POMALÝ NEBO DOSLUHUJÍCÍ PEVNÝ DISK – častou příčinou zpomalujícího PC je dosluhující pevný disk který už má řadu vadných sektorů a už počítač výrazně zpomaluje nejen díky chybám ale už i skutečností, že se jedná o pevný disk s rotujícími plotnami a velmi vysokou přístupovou dobou. Výměna pevného disku ze libovolný disk typu SSD obvykle opět způsobí velmi výrazné zlepšení odezvy počítače, výrazně rychlejší start, načítání programů, atd …
  3. SOFTWAROVY TUNING – je možné že tvůj počítač zdržuje nešťastné nastavení softwaru, například příliš mnoho aplikací které se spouští při startu operačního systému, ale tímto se zabývej až po vyřešení prvních dvou bodů protože toto je velmi nepravděpodobná příčina problému. Lidé obvykle tímto bodem začínají, ale je to chyba, obvykle si tím počítač ve spolupráci s rádo by „automatizovanými čističi“ domrví ještě víc … tento bod doporučuji opravdu odložit až za oba dva výše uvedené.

Další odpovědi
ivzez

Často bývá příčinou zanesený systém.

V tom případě by pomohlo zazálohovat data a systém
přeinstalovat → tím míním provést novou čistou instalaci,
různé „opravy systému“ nebývají příliš efektivní.