Avatar uživatele

Jak se dá zjistit pravděpodobnost počtu gólů, jaké vzorce použít?

Zadám vstupní údaje, třeba ČR - Švédsko, 5:2, 3:1, 2:4 ..... a ve výsledku mi to třeba vyhodí 3:2. Něco si zkouším a teď ověřuji na současném MS v hokeji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Kdyby to nekdo s urcitisti vedel tak sazkove kancelare mohou zavrit...;D...Pravděpodobnost nějakého náhodného jevu nám udává, jakou máme šanci, že daný jev nastane. Typickým příkladem může být hod klasickou hrací kostkou. Můžeme se ptát „jaká je pravděpodobnost, že nám padne číslo pět?“ Pravděpodobnost udáváme buď jako číslo z intervalu ⟨0, 1⟩ nebo pomocí procent, tj. od 0 % po 100 %.
Související definice

O každé opakované činnosti, která je závislá na náhodě, řekneme, že se jedná o náhodný pokus. Například hod kostkou nebo losování sportky je náhodný pokus. Dále potřebujeme množinu všech možných výsledků náhodného pokusu — to jsou všechny možnosti, které mohou u daného náhodného pokusu nastat. Například na kostce mohou padnout čísla od jedné do šesti, takže množina náhodných pokusů, kterou značíme Ω (omega), by pro kostku vypadala takto: Ω = {1, 2, 3, 4, 5, 6}. U sportky by to byly všechny kombinace, které mohou padnout.

Každou podmnožinu A ⊆ Ω nazveme (náhodným) jevem. Například jev „na kostce padne sudé číslo“ bychom napsali jako A = {2, 4, 6}. Jev „na kostce padne číslo větší než pět“ bychom napsali jako A = {6} a podobně. Pokud hodíme kostkou (= provedeme pokus) a na kostce padne číslo x, pak pokud x ∈ A, řekneme, že jev nastal, v opačném případě řekneme, že jev nenastal. Pokud zůstaneme u jevu „na kostce padne sudé číslo“ a padne nám x = 2, pak x ∈ A, tedy 2 ∈ {2, 4, 6} a jev nastal.

Existují dva speciální druhy jevů: jev jistý a nemožný. Jistý jev je, pokud nastane v každém pokusu, což znamená, že A = Ω. U kostek by to byl jev „padne číslo menší než 7“. To určitě padne. Opakem je nemožný jev, ten by vypadal A = ∅ a slovně např. „na kostce padne květináč“. Inu, květináč nám může během hodu kostkou spadnout ze stolku, ale určitě nám nepadne květináč na kostce, protože tam jsou jen čísla 1 až 6. vice ve zdroji a nebo v Google.cz ..

nebo tady ...http://www.hazardni-hry.eu/…
ono to zase nebude tak jednoduche jak to popisujes ..

Zdroj: http://www.matweb.cz/pravdepod obnost#gsc.tab=0

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2914
Zlatý quentos 1375
Zlatý mosoj 1339
Zlatý Drap 1034
Zlatý gecco 661
Zlatý led 637
Zlatý hanulka11 627
Zlatý Kepler 592
Zlatý marci1 583
Zlatý Lamalam 562

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.