pn65

Jak se dá zbavit egzému po použití antibiotika augmentin?

Beru antibiotikum na zuby jménem Augmentin 625 mg a při jeho používání se mě objevil egzém na rtu a nejde nijak zmírnit, bohůžel tento lék musím ještě pár týdnů brát, nevíte jak se mám egzému zbavit?
Kromě tedy toho, přestat brát tento lék.

Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Aha – tak to´s měl rovnou napsat do té původní otázky…
:-O

Neváhej a zajdi k doktorovi, který ti ta ATB předepsal – nechápu, proč už jsi to dávno neudělal zahájit nějakou samoléčbu přes předepsaná ATB může jen velmi otrlý, ehm, pacient!!.

Další odpovědi
marci1

Na původní otázku jsem Ti odpověděla, že jen lékař Ti může říci, o co se skutečně jedná. Nežádoucí účinky, obzvláště alergické u ATB jsou dnes velmi časté. Známá v neděli po začátku léčby ATB skončila v nemocnici.
Přečti si vždy důkladně příbalový leták.Na letáku Augmentinu je uvedena řada nežádoucích účinků, dokonce i závažných, které se mohou zhoršovat :
"Závažné kožní reakce: rozsáhlá kožní vyrážka s puchýři a odlupující se kůží, vyskytující se zejména v okolí úst, nosu, očí a pohlavních orgánů (Stevens-Johnsonův syndrom), a ještě závažnější forma projevující se
rozsáhlým olupováním kůže (na více než 30 % tělesného povrchu – toxická epidermální nekrolýza). 🙂
Co nejdříve navštiv lékaře.

http://www.pri­balovy-letak.cz/909-augmentin-625-mg

arygnoc

tak v prvom rade: nie egzém, ale ekzém.
v druhom rade: akékoľvek problémy pri braní antibiotík konzultovať s lekárom (tu nie je). a nie iba pri braní antibiotík.
za tretie: VYRÁŽKA nie je ekzém, to by bolo iné kafe.

;-Q