Avatar uživatele
Roxana

Jak se dá vyspravit u zubaře narušená mizející zubní sklovina u krčků?

Mé zuby už několik let trpí zhoršeným stavem zubní skloviny a to konkrétně dolní čelist krčky a spíše přední zuby špičáky a třenové zuby. Plus zabarvení pigmentací. Můžete někdo poradit a sdělit zkušenosti, jak jste tento problém řešili? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? jjj123456789 před 3345 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Odpoveď byla označena jako užitečná

zubařka mi odvrtala odhalené krčky bez umtrvení
a dala mi do těch dírky bílé blomby, stejně tak i na
horní krčky, snesu hodně a zubařky se nebojím :))
Doplňuji:
pardón „dírek“ ..

Upravil/a: briketka10

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj, Roxana Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Narozdíl od gacca ti odpovím jak jsem obdobný problém řašil já.
Okolo 30 oku jsem začal mít problémy se zuby, sice nebyly zabarvené pigmentací, ale od kouře, krčky byly obnažené, prostě sodoma. No tak jsem si jednoho dne řekl, že to musím řešit.
Objednal jsem se u zubaře a zašel tam.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Na toto by ti měl odpovědět zubař či zubařka.
Domnívám se,že pokud máš odhalené nebo poškozené zubní krčky,zubařka by je měla vyspravit kompozitní pryskyřicí,což je plomba,která se vytvrzuje lampou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Podle toho, jak problém popisuješ, jsi zubař – a nebo tady hodláš něco prodávat…
😁

1. Nejsi zubař – navštiv jej… Popisované příznaky totiž mohou signalizovat třeba to, že si ´jen´ nečistíš zuby (nebo si je čistíš špatně či špatným kartáčkem).
Ale také mohou znamenat počínající paradontózu (to ti pak hrozí extrakce všech zubů a vcelku nepříjemné ´léčení´.
Každopádně – nikdo jiný, než zubař (dobrej zubař) ti neporadí.
2. Chceš tady něco na základě keců prodat…
Mno – ´trhni si´…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Roxana

Ach ti rejpalové, ani dát odpověď na otázku to neumí…zajímají mě procedury, kterými to lze řešit..

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

OK…
Definuj problém…
Paradontóza?
Nedostatečné prokrvení dásní?
Cévní problémy ve větším měřítku (vrámci mandibula či maxilla)?
Obecně nedostatečný krevní oběh (od vasokontrikce po kardiálni insuficienci)?

Houbeles rejpalové – ale na podomní prodejný Roxany mám/e čuch…
___
Procedury – ty se běž vyspat…
A pokud budeš mít skutečný problém, navštiv zubaře (doufám, že tě nenapadne se léčit těmi přípravky, které jsi doufala prodat…).
😁

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roxana

dásně mám v pořádku, podstoupila jsem však operaci uzdičky u dolních zubů – spojovala dolní dáseň se sliznicí u dolních rtu a podle zubařky mi stáhla kousek dásně a odhalila krčky, když jsem nosila fixní rovnátka. Avšak možná i nedokonalým čištěním při nošení rovnátek a možná i demineralizací mi vznikly u krčků asi na 3 zubech takové prohlubně do skrz sklovinu a nebolí to při čištění, ovšem na dentální hygieně to bolelo. A chci ty zuby právě nechat nějak vyspravit, jen mě zajímalo, jaké mají lidé zde zkušenosti. Podomní prodejkyně nejsem, pracuji ve školství – základní.

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

OK…
Pokud jde o mikrotrhlinky pod normální linií dásně, nech je tak (jestliže se dásně ´zatáhnou´, zhojí se samy). Pokud se už začal tvořit kaz, lze jej odfrézovat a zubovinu pak překrýt do úrovně skloviny kompozitem.
Každopádně je důležité (vy)léčení dásní.
___
Každopádně navštiv dobrého zubaře – to, že něco bolí u hygienisty signalizuje možný problém – ale nikdo z nás neví, kde…
😉

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roxana

Dásně mi právě jinak problém nedělají ani nekrvácí, ani nebolí, ani nejsou přecitlivělé, barva normální. Hygienistka mi řekla, že čištění dělám správně a zuby ani toho zubního kamene moc neměly. Jen když zajela na ty tři zuby, tak to bylo nepříjemné. Kaz tam snad není, nebolí to samo od sebe ani barvu to nemá nijak špatnou, jen pigment od čajů a kávy. Tak objednávat se stejně teď mohu až na následující měsíc, je plno. Navíc jsem kvůli stěhování musela úplně změnit zubaře kvůlli vzdálenosti, tak zatím jsem u té nové byla jen na vstupní prohlídce a to mě akorát poslala na tu operaci té uzdičky do Prahy a řekla, až se zahojí i dáseň, až pak mám prý přijít, ta se mi zahojila celkem nedávno v místě šití a tak jsem sem dopředu před návštěvou lékařky podala svůj dotaz.

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

…„Dásně mi právě jinak problém nedělají ani nekrvác“…
Ale já jsem nyní psal o prblémech zubů…
___
Hele – ještě pořád doufáš, že prodáš???
😁

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

…„Tak objednávat se stejně teď mohu…“…
Není ti trapné se takhle přetvařovat už jen sama pře sebou???

Mám takový neblahý dojem, že hřešíš na to, že tady jsou lidé:

  • hloupí
  • vystrašení
  • movití

___
Neblbni, my tady máme:

  • iq tak íqelitky (ale dobře naplněné)
  • pro strach naděláno (zejména v plínkách)
  • mooviiEtěě -jo – to je to na obrazovce, že jo

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roxana

😁 😁 dík, fakt mi lichotí, že si myslíš, že jsem lékařka…ale z reality by byli všeci tady spíš zklamaní – pracuji ve školství :-*

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Ne, neboj, nelichotím ti…
Lékařka nejsi…
A pokud pracuješ ve školství, tak leda jako školní kuchařka a nebo družinářka, vyšší vzdělání nemáš…
!!!
Neblbni, nedělej něco, o čem nemáš páru… A nepokoušej se ´ojebávat´ méně vzdělané a starší (pomaleji uvažující)!!!!
Vzdělej se…
😉

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roxana

Tak to si přečti po sobě, co jsi psal. 🙂 Už máš asi výpadky paměti. 🙂 Dík za doporučení, ale nic o mně nevíš a zatím jsi stále vedle. 🙂 Neblbnu, napsala jsem dotaz a ty ses tu zatím předvedl jako někdo s psychickým problémem nebo mindrákem? 🙂

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Já jsem psal, že jsem lékař???
Holka – asi máš vidiny…
;-DDD

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roxana

Obviňoval jsi mě, že jsem zubař 😁

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😁

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

ale můžeš požádat o umrtvení je to
zdarma na to má každý dnes právo :))

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Briketka10, nechci ňák rejpat, ale proč neodpovídáš na otázku? Ta přece zněla jinak, něž odpovídáš, nebo ne?

před 1536 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roxana

děkuji.

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

ale to umrtvení bolí

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Cituji: „Můžete někdo poradit a sdělit zkušenosti, jak jste tento problém řešili? Děkuji.“ odpověď tedy zní: „No tak jsem si jednoho dne řekl, že to musím řešit.
Objednal jsem se u zubaře a zašel tam.“

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roxana

ano a zajímají mě zkušenosti tj. co s tím váš lékař udělal. Chci si to zjistit takhle předem, ať se mohu psychicky připravit.

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Psychicky se připrav na to, že jsi nepřipravena…
😁
Dej si panáka… Nebo padáka…
😉

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roxana

Teda, co máte za problém? Jestli Vám můj dotaz vadil, tak na něj nemusíte reagovat.

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

On nemá problém, ale dobrý čuch! Ten tady my máme:DDD►♫♫*

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Agneta → pobytový prodejci klamou i účesem…
😉
Blbka…

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roxana

čuch na co? Na lidi, kteří slušně položí dotaz a dočkají se osočování, které nemají ani podložené? 🙂 Jste mimo jak vy, tak i Gecco. Jak říkám paranoia. 🙂

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek