Avatar uživatele
KubikS7

Jak se dá vyrobit virgule?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fablen před 4440 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
terry

Ohni 2 kusy rovného drátu do pravého úuhlu.
Jeden konec drž volně v ruce, druhý se bude otáčet.

Např. takto:
http://www.ire­ceptar.cz/pro-kutily/postupy-a-navody/proutkar-muze-byt-kazdy-staci-virgule-z-raminka/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Není nejdůležitější virguli vyrobit, ale mít schopnost ji použít. Když jsme potřebovali na chalupě vyhledat místo pro studnu, přijel pán, uřízl větvičku z jabloně ve tvaru „Y“, vzal ji do obou rukou a procházel pomalu zahradou. Já už jsem si předtím vybrala místo, které se mi pro studnu líbilo a když se pán k tomu místu přiblížil, virgule reagovala jak divá. Měla jsem strach, že jsem to třeba způsobila svým soustředěním na to místo, ale nakonec to dobře dopadlo, voda byla přesně v hloubce, kterou proutkař určil. Nejspíš jsem se tvářila skepticky, tak mne pán vyzval, abych držela jednu stranu virgule a on druhou. Myslela jsem si, že ten kousek klacku přece musím udržet aby se nehnul, ale neudržela. Ta síla byla neskutečná.
Doplňuji:
Nenapsala jsem, že jsme se museli držet za ruce. Tatínek si vzpomněl, že na stavební fakultě to taky zkoušeli a virgule mu reagovala, tak jsme pak postupně všichni s tatínkem a virgulí pochodovali po zahradě. Je pravda, že poznal všechna místa, kde reagovala virgule proutkaři.

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fablen

místo virgule používám ohnuté pletací jehlice, aby se daly v rukou držet – nejlépe nějaké tenčí, fungují také spolehlivě

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek