KubikS7

Jak se dá vyrobit virgule?

Nejlepší odpověď
terry

Ohni 2 kusy rovného drátu do pravého úuhlu.
Jeden konec drž volně v ruce, druhý se bude otáčet.

Např. takto:
http://www.ire­ceptar.cz/pro-kutily/postupy-a-navody/proutkar-muze-byt-kazdy-staci-virgule-z-raminka/

Další odpovědi
Sůwa

Není nejdůležitější virguli vyrobit, ale mít schopnost ji použít. Když jsme potřebovali na chalupě vyhledat místo pro studnu, přijel pán, uřízl větvičku z jabloně ve tvaru „Y“, vzal ji do obou rukou a procházel pomalu zahradou. Já už jsem si předtím vybrala místo, které se mi pro studnu líbilo a když se pán k tomu místu přiblížil, virgule reagovala jak divá. Měla jsem strach, že jsem to třeba způsobila svým soustředěním na to místo, ale nakonec to dobře dopadlo, voda byla přesně v hloubce, kterou proutkař určil. Nejspíš jsem se tvářila skepticky, tak mne pán vyzval, abych držela jednu stranu virgule a on druhou. Myslela jsem si, že ten kousek klacku přece musím udržet aby se nehnul, ale neudržela. Ta síla byla neskutečná.
Doplňuji:
Nenapsala jsem, že jsme se museli držet za ruce. Tatínek si vzpomněl, že na stavební fakultě to taky zkoušeli a virgule mu reagovala, tak jsme pak postupně všichni s tatínkem a virgulí pochodovali po zahradě. Je pravda, že poznal všechna místa, kde reagovala virgule proutkaři.

fablen

místo virgule používám ohnuté pletací jehlice, aby se daly v rukou držet – nejlépe nějaké tenčí, fungují také spolehlivě