Jak se dá vypěstovat ananas?

Už po několikáte jsem si koupila krásný ananas se zdravou růžicí. Tu jsem doma opatrně vykroutila, dolní listy opatrně olámala, očištěný stvol ponořila do zakořeňovacího stimulátoru a po té zasadila do květináče. A čekala, a čekala, a čekala. Pak jsem zjistila, že růžice už nevypadá tak svěže, tak jsem se podívala do květináče a zjistila, že přes veškerou snahu stvol uhnívá. Jak mám postupovat správně,prosím?

Nejlepší odpověď
Drap

Měl jsem takto vypěstovaný ananas několik let. Neni to nijak náročné
http://www.ci­trusy.cz/20011130­17-pestovani-ananasu

Další odpovědi
beer

Většina prodávaných plodů ananasu má v růžici vytrhnutý vegetační vrchol (střed listů) aby plod déle vydržel. Tato růžice nezakoření. Vybírej proto v obchodech, kde jsou růžice na plodech viditelně vyšší a pečlivě prohlídni jejich střed.
Způsob množení např. zde:
http://loskutak­.nova.cz/clanek/by­dlime/ananas-mnozeni-pestovani.html

Reuef

Rostliny se množí buď zakořeňováním odříznutých korun z vršku plodů, nebo z odnoží, vyrůstajících z úžlabí mezi spodními listy, či ponecháním spodních částí rostlin po oddělení plodů během sklizně.

Pro pěstování je vhodná lehká písčitá půda s mírně kyselou reakcí (pH 4,5–6,5). I když rostliny snášejí periodická období sucha, plantáže se zavlažují, aby bylo dosaženo maximální sklizně. Sklízí se 15–18 měsíců od vysazení sazenic resp. asi 6 měsíců od umělé iniciace kvetení, které bývá provokováno aplikací fytohormonů

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­nanas

ReHu

Myslím, že se konec, po olámání těch spodních listů, má nechat pár dní zaschnout.

venkovan

Řekl bych, že problém může být v tom opatrném vykroucení, kdy přes veškerou oparnost může dojít k poškozené pletiv. Lepší je odříznout

anonym

Potřebuji osobní zkušenost, podle rad na internetu jsem postupovala.

anonym

Prosím, nejde mi o budování plantáže v Kostarice. Chtěla bych si konečně vypěstovat v našich klimatických podmínkách doma 1 ananas. Líbí se mi jako rostlina a se sklízením úrody nepočítám. Banánovník mi taky rostl osm let, ačkoliv to měl odpískat po dvou letech, měl vykvést, odplodit, vyhnat nové rostlinky a uhynout. Mně snad i na pejřce vyrostou ořechy. Pokud s tím máte osobní zkušenost, ráda zjistím, kde jsem udělala chybu.

briketka10

Beer moc pěkné video z Loskutáka..