gnr54

Jak se dá vyčistit DVD?

Přestalo mi fungovat DVD a já si myslim že by potřeboval vyčistit laser.Nevíte někdo jak?
Doplňuji:
Děkuji všem, ale nejvíc Masoj.Mám totiž DVD vysunovací a tam se nejde dostat.

Nejlepší odpověď
kropitko

Bývalý manžel,to šmrdlal vatou na špejly,já jsem pro servis.

Bude to chtít vyčistit celou mechaniku.

Další odpovědi
mosoj

Prodává se čisticí CD. Vloží se do mechaniky a spustí.

panenka

Našla jsem vám článek číštění DVD tak se podívejte.

Zdroj: http://moole.it­pro.cz/blog/in­dex.php?/archi­ves/37-Cisteni-CDDVD-slot-in-mechaniky-Superdrive.html

led

v žiadnom prípade nečistiť nejakou kefou alebo pastou. ostávajú zbytky na laserovej optike, prípadne môže sa posunúť.
Doporučujem pravidelné čistenie čistiacim CD s čistiacou kvapalinou aspoň raz za mesiac. Tá sa vyparí a neostanú stopy.
Pri čistení CD-DVD opatrne, nepoškrabať popísanú stranu. Laserový lúč sa nebude môcť odrážať.

oskar

Pastou na zuby a zároveň s tim zamáznete škrábance.

kropitko

to oskar,teď jsem to vyzkoušela a pořád to nefunguje,nemám tou pastou natřít i CD

mosoj

Vůbec jste si nerozuměli. Jestli jste tou pastou potřela laserovou diodu tak rychle vyčistit. Pokud to bez toho CD dokážete.

mosoj

Dotaz zněl na laser.
Oskar odpovídal na CD. Vypalované CD a DVD ale nemůžete potřít ničím !!! To čištění by se týkalo pouze lisovaných disků.

kropitko

Mosoji nezlobte se,já jsem si dělala legraci,promiň­te.....

mosoj

Nic se neděje, Hlavně že jste té diodě nečistila zuby ..