rady74

Jak se dá uložit závěť,aby to dostal ten správný adresát a u koho a kolik se to za to platí?

A co je k tomu potřeba?
Doplňuji:
Spíš myslím,že bych chtěl napsat závěť a dát to nějakýmu advokátovi do uschovny,aby to pak předal konkretnimu člověku

Odpovědi
Mapel

Nrjlépe je dát závěť přímo adresátovi. Musí být vlastoručně podepsaná. Nebo uložit u osobního advokáta.
Doplňuji:
Záleží na každém jakou si zvolí cestu a co svým postupem sleduje. Bez těchto informací těžko radit.

Pepa25

Závěť není potřeba někomu předávat. Důležité je pouze ji platně sepsat.
Pokud chcete vyloučit pochybnosti, co s ní bude, je nejjistější ji sepsat formou notářského zápisu a nechat zaevidovat do Evidence právních jednání pro případ smrti, kterou vede Notářská komora.

Zdroj: http://www.nkcr­.cz/index.php?pa­ge=zavetivyde­deni