Convallaria

Jak se dá u obrázku nastavit průhledná barva?

Mám obrázek, který potřebuju dát na pozadí u webu, ale ten obrázek má černé pozadí a já potřebuju, aby bylo průhledný, aby nebylo moc vidět, že je tam ten obrázek daný zvlášť.

Odpovědi
arygnoc

většina gr .editorů (irfan na 100%) umožňuje při uložení obrázku ve formátu gif zvolit průhlednou barvu (stačí na ni kliknout).

blesk26

Arygnoc radí dobře, nicméně dnes je lepší použít formát PNG, který umí průhlednost také (akorát to pak nefunguje v IE6, ale to bych už dneska neřešil). GIF totiž ztrácí barvy → a tím znatelně kvalitu.

Nevím, jestli to umí oříznout nějaké obrázkové prohlížeče, ale například Photoshop nebo Gimp (zdarma) to umí zcela spolehlivě. Pak stačí jen uložit jako průhledný PNG :)