Jantar2

Jak se dá sestrojit plamenomet?

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat zda někdo nevlastní schéma jak vrobit plamenomet? Případně kde ho mohu koupit… Chci ho do svého krátkého filmu! :)

Nejlepší odpověď
Quimby

Nedělej to, když se musíš ptát jak se to sestrojuje, tak ti to tak akorát bouchne v ruce.

Další odpovědi
led

potrebujete
1 – zdroj ohňa, používa sa buď tekuté „palivo“ alebo na chemickej báze
2 – spúšťač plameňa
3 – zariadenie s hlavňou, ktorá plameň usmerní a bezpečnou nádobou na „palivo“
4 – zhášač plameňa
5 – hasiaci prístroj na hasenie chemikálií, kvapalného ohňa a elektriny
6 – použitie nie je ale tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá
naštudujte si bezpečnostné prepisy, zdravotné pokyny pre popáleniny zásiahnuté ohňom, hasiace predpisy pre manipuláciu s otvoreným striekajúcim ohňom a spôsoby hasenia
7 – priestor musí byť zabezpečený proti požiaru a vniknutie neoprávnených osôb na požiarisko
8 – pri nakrúcaní filmu s otvoreným ohňom musí byť prítomná požiarna a zdravotná služba

anonym

Vyrobit plamenomet je v principu velmi jednoduché a jen o trochu složitější technicky – ale něco přecejen vědět a umět musíš…
😉
Takže to raději nezkoušej – a efekty si vytvoř v počítači.

kaas20

podle me nic tezkeho propanbutanova lahev na tu bych s tlkaovym ventylem dal tlakovou hadici a ke a nakonec bych upravil pistoli od kompresoru udelal bych vetsi vpodstate hlaven :D aby nedoslo k popaleninam mozna by to mohlo fungovat mozna ne :)

ivzez

Vím, že neodpovídám na otázku,
ale souhlasím s Quimbym:
Pokud s tím nemáte zkušenosti,
koledujete si o „pěkný“ malér,
možná i s doživotními následky.