Lukes888

Jak se dá ručně nabrousit pilový kotouč?

Je možné takovýto pilový kotouč snadno nabrousit doma? A je k tomu potřeba nějaký přípravek nebo musí mít člověk na nabroušení kotouče speciální brusku? Máte zkušenosti?

Nejlepší odpověď
dudu

Nabrousit kotouč na klasickou cirkulárku vyžaduje mít řemeslný fortel a určitou zkušenost. Broušení se provádí kvalitním plochým pilníkem vždy z jedné strany přes zub delšími tahy od sebe. Dělával jsem to přímo na mašině po aretaci kotouče na obou stranách dvěma hranolky. Občas je však třeba nastavit tzv. šraňk a to už je práce pro odborníka.

Další odpovědi
Drap

Lze pilníkem. Pokud jsi to však nedělal a nemáš zkušenost, tak se ti vyplatí nechat si ti nabrousit za pár korun u odborníka.

Hlada

Dá se ručně nabrousit trojhranným pilníkem na pily.