paul1

Jak se dá rozšifrovat tento titul?

Potkal jsem s titulem: Ing. RTDr I. M a nevím, jak ho převést do „lidštiny“

Nejlepší odpověď
Filip84

Jasně, žádný problém! 😃

Akademický titul „Ing. RTDr.“ znamená:

  • Ing. – ingeniator – ingénieur („inženýr“), to jest magister technické vědy a technologie, ekonomie, zemědělství, lesnictví nebo vojenství. Titul „Ing.“ odpovídá všeobecnému titulu „Mgr.“ (magister), to jest osvědčuje pětileté studium na vysoké škole, zakončené diplomovou prací.
  • RTDr. – rerum technicarum doctor – doktor technických věd, to jest jde o tzv. malý doktorát, nebo také nejvyšší stupeň magisterského vzdělání, na technických školách v letech 1901 – 1953.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Doktor_technic­k%C3%BDch_v%C4%9Bd

Další odpovědi
led

Mgr. – akademický titul magister. Majú ho absolventi štúdia podľa magisterského študijného programu. Píše sa pred menom. Oslovenie môže znieť: pán magister/pani magisterka.

Ing. – inžinier, udeľuje sa absolventom druhého stupňa vysokoškolského vzdelania v technických, ekonomických a poľnohospodárskych študijných odboroch. Píše sa pred menom. Oslovenie môže byť: pán inžinier/pani inžinierka.

RTDr – Doktor technických vied sa dnes už nepoužíva. Mohol ho používať ešte váš otec. (vzhľadom na váš vek)

Pozrite si zoznam titulov v odkaze
https://eduwor­ld.sk/cd/jaros­lava-konickova/3894/co-znamenaju-vysokoskolske-tituly-a-ako-ich-pisat

PS.
Filip84 – Nezamieňajte medzi sebou tituly Mgr. a Ing.

Filip84

paul: To „I. M.“, není to „IM“?

paul1

I.M. a myslím, je to „in memoriam“