Moniccc

Jak se dá restartovat notebook?

Doplňuji:
Zapomněla jsem napsat, že potřebuju vědět, jak se restaruje, pokud se sekne uplně a přes start to nejde..

Nejlepší odpověď
casey

Stejne jako jakykoliv jiny pc. Pres menu start.
A jestli je uplne zatuhly, tak podrzet tlacitko, kterym ho zapinas na cca.3 sekundy

Další odpovědi
anonym

Vlevo dole na liště je ikona Start, otevři jí a tam, co se vypíná notebook, je v nabídce i restart. Toť vše.

Po doplnění otázky:
Nejprve bych se pokusila veškerá otevřená data na obrazovce uložit, pokud to půjde, nebo aspoň standartně uzavřít.Poté – pokud to nejde standardně restartovat či vypnout, (předpokládám, že je kouslý) prostě ho nestandardně vypnete tzv. natvrdo – tj. podržíte několik vteřin tlačítko mechanického zapínání do té doby, dokud vše nezhasne. Pak chvíli počkáte a zkusíte to znovu zapnout. Asi se Vám objeví hlášení, že byl vypnut nestandardně, ale budete asi chtít pokračovat dál. Tak to odklepnete a on naskočí. A v prvním případě zkontrolujete původně opuštěná data. Je to dost drastická metoda, riskujete data, která jste neměla uložená před zamrznutím. Nevím ale o ničem, co by se dalo dělat víc. Ještě něco – u PC typu věž byly na čelní straně tlačítko Reset a pak takový malý důlek, na který se v případě nouze dalo zatlačit versatilkou (vtlačit ho jakoby dovnitř) a restart se zdařil. I tohle bylo problematické z hlediska ztráty neuložených dat. Ale občas to pomohlo. Nevím, jaký máte model notebooku, ale neškodilo by podívat se, zda někde nemáte klávesu Reset. A pokud ano, použila bych ji nejdřív ze všeho. Ten důlek tam asi nebude. Pokud nic z toho nevyjde, pak zkusit poslední možnost – natvrdo ho vypnout. Držím Vám palce, ať se vše zdaří a hlavně ať nepřijdete o data.

Michal Kole

Pokud nic nepomáhá tak vyndat napájecí kabel a vyndat baterii a znova ji tam vložit.