vojtan7

Jak se dá přeinstalovat Windows u Notebooku ?

Potřebuji si přeinstalovat WIN na notebooku Dell Latitude D430, Mám WIN 7 Instalačku avšak nemám Drivery k Noťasu. nebude problém když všechno naformátuju a instnu tam čistej WIN 7 ? + s tim že pak na netu zkusim sehnat Drivery ? Dělám to poprvé a nerab bych něco zmrvil ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Ovladače si klidně stáhni nezávislena instalaci z webu výrobce – http://search­.euro.dell.com/re­sults.aspx?c=cz&l=cs­&s=gen&cat=sup&k=De­ll+Latitude+D430&rpp=­20&p=1&rf=all&nk=f&sor­t=K&ira=False&~srd=Fal­se&ipsys=False&ad­vsrch=False&spc=la­titude-d430 .
Předemsi zazálohuj data – a zmrvit, v zásadě, nic moc nemůžeš – kdyžtak prostě uděláš instalaci znova.
😉

Další odpovědi
Lamalam

Můžeš si také zkusit sehnat drivery už před instalací.

Hamon

Doplnim mowlu, na Dellu jde hledat podle service tagu ovladace pro konkretni pocitac. A Dell dodava modre servisni CD/DVD s ovladaci. Staci vlozit, spustit, vybirat.
Navic, vetsinu ovladacu najdou Windows automaticky, kdyz povolis hledani na webu Windows Update.

suaeda

Neměl by to být problém. Také jsem si takto přeinstaloval noťas Lenovo. Jednak jsem jej měl už dost zaneřáděný OS a jednak jsem chtěl přejít z půdních 64bitů na 32bitovou verzi Win7. Sehnal jsem OEM verzi na netu, nainstaloval a zaregistroval svým původním instalačním číslem. Pravda, chvilku trvalo než jsem vybral a nainstaloval všechny potřebné ovladače a neinstaloval zbytečné, které nepotřebuji.