berry38

Jak se dá přeinstalovat Android verze 4.1.2 na verzi 5?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, tak tady je třeba si uvědomit že reinstalace OS u telefonů a tabletů se od reinstalace OS na počítačích a noteboocích liší v tom, že telefony a tablety nemají dostatečně univerzální a nestranný zavaděč (tedy něco jako BIOS u PC) takže zjednodušeně řečeno dokud tam takový nedoplníš (například TWRP) tak tam kromě oficiálních aktualizací přímo od výrobce telefonu nedáš nic jiného.

Další naprosto zásadní rozdíl je v tom, že android OS s sebou nenese velkou škálu ovladačů pro různý hardware jako to dělají linuxy či windowsy, v androidu najdete jen ty ovladače které potřebuje to jedno konkrétní zařízení na kterém má být nainstalován. Z toho pak vyplývá že musíš sehnat CUSTOM ROM pro svůj konkrétní telefon a nemůžeš použít jakoukoliv CUSTOM ROM dokonce ani takovou co je pro třeba i podobný model stejného výrobce, protože riskuješ že to nenaběhne už vůbec. Každý konkrétní model tedy potřebuje svůj specifický obraz vnitřní paměti a nejsou mezi sebou snadno zaměnitelné.

Takže z uživatelského hlediska z toho vyplývá jediný postup který lze s klidným svědomím doporučit, a sice ověřit zda výrobce telefonu nenabízí aktualizaci sám pro tvůj konkrétní model. Otevři nastavení → tam vyber O Telefonu nebo Systém (většinou úplně poslední položka v nastavení) → Aktualizace → [zkontrolovat] (je nutné být při tom online) …

Pokud chceš radit neoficiální cesty jak android přeinstalovat rozhodně se to neobejde bez toho, že uvedeš výrobce a konkrétní model telefonu o který se jedná.