zazubek1998

Jak se dá opravit ohlý ráfek u horského kola?

Zní to asi divně ale vyrazil jsem si na výlet na kole a cestou zpátky jsem ohnul ráfek neobvyklým způsobem. Jel jsem z kopce přehodil jsem na lehčí převod, lehce jsem šlapal aby se řetěz dostal do správné polohy ale řetěz se zasekl mezi kolem a ozubeným talířem a na ráfku se urvaly takový ty tyčky nebo co to je :D a ohnul se i ráfek. Nevím jak se to mohlo stát ale dá se oprava udělat doma popř. jak nákladná by byla oprava v servisu? je to horské kolo XFact Extreme Pro. Ráfek je ohnutý jenom trochu takže jde cítit slabé škubání
Doplňuji:
o těch tyčkách urvaly se jenom dvě

Odpovědi
rigormortis

V případě tyček (špic)…musí se vyměnit za nové.
Laik to nezvládne, špice jsou cca několik kč ale výměna je pracná.
Máte nejspíše i poškozenou přehazovačku nebo patku (kousek co drží tělo přehazovačky na rámu).
Je potřeba zrevidovat celý pohybový systém kola (protažení řetězu, sjetí osmikolečka, tuhost zadního náboje, celkové nastavení přehazovačky, přesmykače, atd.) aby se tato situace už neopakovala.