miky1336

Jak se dá odstranit mastný flek od oleje na balkoně (už je tam dva dny)? Díky za odpovědi

Doplňuji:
Flek je od slunečnicového oleje.

Nejlepší odpověď
mosoj

Vem to koncentrovaným Jarem, nebo ještě lépe ten Jar zmíchej s jakýmkoliv ředidlem do barvy nebo s benzínem, petrolejem, prostě co máš po ruce. Namíchej jenom tu trošku pro to umytí. Ona vznikne suspenze a tou to dokonale omyješ. Nakonec to opláchneš teplou vodou.

Jinak jsou na to v prodeji přípravky, ale celé nepotřebuješ a nejsou zrovna laciné. Třeba i pitomá ARVA stojí cca 100 Kč.

Další odpovědi
ladaadal

Než se budeš držet Mosojovy rady, tak bys měl/a vědět, že petrolej je mastný jako nafta, takže ti udělá ještě větší a smradlavější flek, a co se ředidel týče, nitro odmašťuje, ale olejosyntetické je mastné zrovna tak (už dle názvu), takže tuhle radu zapoměń. Odmastí to možná Jar, aceton, nitroředidlo, perchlor, nebo fůra dalších chemikálií, to záleží jak je to hluboko vsáklé, co to konkrétně bylo a podobně. Rozhodně bych radši investoval stovku než to polejval dalším mastným sajrajtem.

zjentek

Na čem? Na kachlích? ..umej to už člověče, je nejvyšší čas. Jestli medituješ 2dny nad tím, kolik vody do vědra, nebo kýble, jaký hadr a kolik přidat jaru, tak ti poradím- jaru trochu víc, pokud je tam toho oleje trochu víc ..můžeš tu proceduru i zopakovat, jestli chceš- třeba vyměnit vodu 2× ..nebo 3× ..a hlavně teda zamedituj, jaké překážky to život před tebe postavil a zvládni tu tvrdou zkoušku ,)

redy

na čem je ta skvrna na dlaždicích nebo na čem
jestli třeba na ubruse nebo podsedáku tak zmizí bez chemických prostředků když je namočíte a dáte na několik hodin na slunce a ladaadal petrolej odstraníš teplou mýdlovou vodou

honza19hk

sorbent na nasáknutí zbytku oleje nebo hadr a pak nějaký odmaš´tovač. Hodně ale záleží na jaké povrchu to je,jestli něco hladkého půjde to dobře ,na dřevě,čistém betonu atd flek už zůstane navždy jelikož to jsou nasákavé materiály,pak je lepší vzít to lehce flexou s lamelákem.