Kepler

Jak se dá odebrat vzorek vakua pro budoucí analýzu?

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Záleží na tom, co by se v budoucnu na tom vzorku mělo analyzovat. Pro základní testy by mohl postačit jeden atom vakua. 🙂

Další odpovědi
Dochy

Přikláním se k Edisonově nádobě…
Ale bacha, je to pak třeba v té nádobě kontrolovat aby se vakuum nezkazilo. Pokud začne smrdět nebo plesnivět, hned vyhodit do nebezpečného odpadu a pořídit čerstvý vzorek.

Edison

Např, vložením nádoby pro odběr vzorku do vakua, zavřít ji a máš vzorek. Jen by asi bylo potřeba aby nádoba byla dostatečně odolná vůči vnějšímu tlaku. Mohlo by to jít i injekční stříkačkou… Hoooodně silnou a s uzávěrem vstupu. Rovněž odolnou tlaku. Zásadně tedy bude důležité, z jakého prostoru chceš vzorek odebrat. Nejjednodušší to bude třeba ve vesmíru… Tam by pohodlně fungovala moje první metoda.

aliendrone

Se domnívám, že v mnoha případech se postup nazývá TREPANACE. ;) :)

Kepler

alien: ba, ba! Jak říkal Werich: „Dědeček byl čistotnej, nikdy v té hlavě nic neměl“. To jak cosi pil z dědečkovy lebky, která jen měla v uších špuntíky, aby to neteklo.

aliendrone

Dochy>>> Pokud tvoji odpověď dám do souvislosti s tou mojí, může být už na samém počátku příslušný vzorek kontaminován! To víš, existují i skrz naskrz prohnilí jedinci. Co radíš v takovém případě? ) :D :D

Dochy

Jako třeba u jahod.. Nahnilé ovoce je třeba likvidovat ze záhonku ihned (i nezralé) právě aby nekontaminovalo ostatní…

Edison

Bobek dovede pobavit… 😁

Kepler

Ale má pravdu 🙂 Jestli sis nevšiml kategorie, ta blbá otázka je tady jen pro (_!_)

Edison

I to, kde ta otázka je by mělo mít hlavu a patu. I sranda, aby byla skutečně srandovní by měla mít hlavu a patu a zakládat se na realitě. To je pak teprve ten správný, dobrý, kvalitní humour. 😉

Kepler

Sranda je založena na absurditě, to nevíš?

Edison

Jak která. Ale i absurdita by měla mít halvu a patu… Právě logičnost, byť absurdní, nebo demagogická může být za určitých okolností humorná.