Jak se dá naučit plavat bez učitele?

V praxi si to nějak nedovedu představit.
Jak to dělat „bezpečně“. Rozeběhnout se a skočit do 3 metrové hloubky se saltem asi nejbezpečnější nebude.

Nejlepší odpověď
aramah

Proč hned skákat salta? jdu do vody kam stačím a skouším a skouším. Co víc chcete? nebo jak je psáno pod první vaší otázkou…

Další odpovědi
rybíz

Viz amarah. Skákání, jak píšete v žádném případě nedoporučuji ( podle vlastní zkušenosti – kamarád to i přes mé protesty udělal, a pak jsem ho musel oblečený z vody vytahovat, protože se okamžitě topil ).

led

ľudia vedie hneď po narodení pohybovať sa vo vode. časom to prechádza do plávania. Za predpokladu, že sa človek nebojí. Moje deti už keď vyrástli z plienok, začali sa čľapkať, ku koncu prázdnin sa už udržali na vode a vedeli sa „preplaviť“. Ale v začiatkoch museli mať možnosť postaviť sa na dno. Je to len otázka správneho dýchanie a dokážete sa na vode aj poležať.

ladyhawke

Jde o to, spolehnout se na vodu a k tomu je jednoznačně lepší asistence zkušenějšího plavce. I bez něj se to dá zvládnout (pro bezpečnost je však doporučeno neučit se sám). Ideální hloubka pro výuku plavání je, aby hladina vody sahala do poloviny hrudníku začátečníka. V momentě, kdy člověku vysvětlíte techniku plavání a především dýchání a on se naučí položit na vodu na zádech, tzn. „věřit vodě“, je vyhráno, dál už to jde skoro samo.

Tata

Pokud se chcete naučit plavat, použijte stejné metody jako když se učíte jezdit na kole nebo na bruslích. Několikrát si musíte natlouct, pardon u plavání loknout. Těžko se naučíte plavat když budete cítit pevnou půdu pod nohama. Lepší je hluboký bazén ale při kraji a navíc mít někoho kdo vás nenápadně jistí. Já jsem se naučil plavat tak, že při honičce okolo bazénu (1,5 cm, tenkrát pro mně hlubina) jsem do něho prostě vletěl a potom mi už nezbylo než se nějak doškrábat ke břehu. Když se mi to podařilo a já se držel kraje bazénu jako klíště, tak nade mnou stál starší brácha ( to bilo to jištění o kterém jsem nevěděl) a ptal jestli je všechno dobrý, tak jsem řek že jo. Později jsem se dozvěděl že ten pád nebyl náhodný. Bráchu totiž už štvalo muset hlídat o devět let mladšího bráchu a tak se s kamarády rozhodl mě naučit plavat. Povedlo se, když se mi to zdařilo jednou tak jsem to zkusil znovu a ono to šlo, sice jen čubičkou,ale vývoj potom šel rychle vpřed.