mandat

Jak se dá narýsovat trojúhelnk ze 3 těžnic?

Odpovědi
rigormortis

Výpočet…X=(pí(18­0\z))z, kde z je nekonečně velké číslo…co je X?
Kdo to ví?
Doplňuji:
kurňa blbě…místo pí je sin. Celý vtip v niveč.

Dochy

Nechceš napsat co přesně znáš?

Kelt

Jistě, že se to dá. Těžnice mají tu vlastnost, že jsou vzdáleny 2/3 délky od vrcholu a 1/3 délky od středu příslušné strany. Když znám délky stran, tak si pomocí pravítka a kružítka sestavím příslušné body a trojúhelník narýsuji. Zkus si to načrtnout, označ si co znáš. Když znáš těžnici, tak znáš i její části.

Dochy

Pi, heč.
Ale chtěl jsem napsat 180 a dlouho jsem přemejšlel, proč seš kvůli tomu proflaknutymu PI tak hysterickej… 😉