Justin1

Jak se dá na Androidu obnovit zápis na SD kartu?

Mám telefon s Androidem 4.1.2 a v něm mám microSD kartu. Dlouho bylo možné měnit obsah karty aplikacemi v telefonu i přes počítač, když jsem telefon připojil USB kabelem k počítači a zobrazil jsem si obsah karty, aniž bylo nutné rootovat telefon. Asi před třemi měsíci se karta začala chovat jako chráněná proti zápisu a už na ni nic neuložím ani z ní nic nevymažu. Nevíte, v čem je problém?

Odpovědi
anonym

S kartami sd je problém že opravdu velmi rychle dosluhují, mají nějaký omezený počet zápisů a jak ho dosáhneš už z nich dál můžeš jen číst a nezapíšeš nic … bohužel to je celkem obvyklý problém, no naštěstí můžeš data přečíst a uložit si je na kartu novou.

Pokud chceš životnost karty prodloužit, pak kup kartu s co nejvyšší kapacitou, díky tomu se paměťově buňky tolik neopotřebovávají protože jich má sd karta k dispozici víc a zatěžuje je zapisováním rovnoměrně.

Hlada

Je to rozbitý.
To se stává. Jestli nebyla karta formátovaná jako součást paměti počítače, měla by jít přečíst v externí čtečce. Jestli nepůjde, můžeš ji zkusit znovu naformátovat. Když nepůjde naformátovat, budeš muset koupit novou a obsah obnovit ze zálohy.