bauerlukin

Jak se cvičí mistři bojových umění v soustředění?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je nějaká kniha která se zabývá bojovým uměním, ale spíše z pohledu pozornosti a dokonalosti , než nějakými technikami. Chtěl bych vědět jak se tito lidé cvičí v soustředění. Díky předem za odpověď

Odpovědi
Gonfaloniér

Meditací. Ta učí koncentraci a pozornost.
Samotný pohyb zlepšuje reflexy a reflexy souvisí s koncentrací a vnímáním okolí. Při bojových uměních (nebo jiných sportech) není důležité znát techniky a způsoby, jak se, co dělá. Teorie je při tomto celkem zbytečná, když to prakticky netrénujeme. Protože tělo se to musí naučit těmi pohyby (ne teoretickými znalostmi). Tím se automaticky lepší reflexy, soustředění, techniky a celková zručnost v tom daném sportu. Vše chce cvik. Tělo má svou vlastní paměť, včetně svalů a reakcí.