bolak

Jak se čte RTG páteře?

Na co všechno se lékař dívá, když posuzuje rentgen páteře? Co hledá, co vidí, jsou někde na internetu k přečtení pravidla, rukověť pro rentgenologa amatéra?

Nejlepší odpověď
Funna

fakt nevíš co hledá? změny na páteři, vykřivení, známky opotřebení, výrustky, protostě cokoliv degenerativního, tj. toho co není „normální“…ale nějak nechápu, nač ti to bude…pokud tam nebude nádor jak kráva (světlý flek), tak ty stejně prdlačku poznáš…na to je potřeba cvičené oko…

Další odpovědi
mosoj

Blbě a nepřesně jako každý RTG.