Banshee

Jak se co nejrychleji zbavit odřeniny?

Nejlepší odpověď
hanulka11

dobré je potírat rakytníkovým olejem ale stejně se stroupek udělá

Další odpovědi
Terryle

Dokud je mokrá a bolavá, tak ji vysoušet (např. dezinfekčním zásypem a tak), a až se udělá strup, tak ho promašťovat. Třeba nějakou hojivou mastí – buď ten rakytník, nebo třeba měsíčková nebo peruánskej balzám… a ani obyčejný vepřový sádlo není špatný.

anonym

V lekarne maji masticky i pudry – mela jsem male kluky , ted uz jsou to dospelaci , ale odrena kolena maji snad jeste dnes. 🙂

Deli

Aloe – emergency spray.
Mnohokrát se mi osvědčil nejen na odřeniny.
Hojí se pak neuvěřitelně rychle.

kudm05s

Budu souhlasit s posledním komentářem, ale nejúčinější je co nedříve se odřenina udělá, mít čerstvou Aloe a uříznout jeden list rozpůlitna 2 části, přiložit na ránu, omotat a nechat do rána, ono to trochu zmokvá a pak nechat být, hojí se to pak 3× rychleji. Aloe je účiná i při opařeninách a popáleninách.

jendahun

Jelení lůj.

Kajolka

Ahoj, máte tip, co dětem na ošetření drobných ranek a poranění? Co se vám na tato poranění osvědčilo?

walerianecek

Jako první pomoc na ty drobné ranky a tak podobně mám po ruce vždycky https://hemacut.cz/. Super sprej, co nepálí. Hned ranku zacelí, vytvoří ochranný film. Prostě pro děti ideálka.

Lurenka

Ahojky :) No, takto… Já mám osvědčený sprej https://hemacut.cz/. Ten je super, protože nepálí, takže pro decka naprostá ideálka. A taky te jeho aplikace je super.