sesednizkola

Jak se co nejrychleji propít až na dno?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste, co máte na mysli, protože sloveso propít má více významů,, dnes i jeden zasstaralý, rovněž jako dnio = skutečné i pomyslné.

1. Propít znamená utratit peníze za pití – dříve jste mohl propít kalhoty, chalupu, krávu atd. . Pokud dotyčný neměl už chalupu, ani žádný dobytek, dostal se až na dno = dostal se do zkázy, na mizinu. Tedy se propil, utratil vše, co měl.

Nevím, jak byste to rychle dokázal.

2. Můžete také propít čas, tedy zbytečně jej strávíte v hospodě a propijete, tedy utratíte všechny peníze, tudíž i tak se lze propít až na dno.

3. Propít = zastarale vypít, takže může vypít obsah sklenice, až uvidíte dno.

Zda se ale dostanete na mizinu, tedy na pomyslné dne, záleží na tom, jak často se budete dívat na dno sklenice.

Jinak u toho zastaralého výrazu se můžete mejrychleji dostat na dno sklenice.

Další odpovědi
Kepler

Propít se na dno sklenice jde velmi rychle. Propít se ale na dno společnosti vyžaduje koukat na dno sklenice často a pravidelně. Závislými alkoholiky 4. stupně se nejsnadněji stávají mladí lidé a může se tak stát i během dvou let. Starší lidé se na dno nemusí propít vůbec.

led

Prepiť na dno pohára, fľaše, ale aj na dno spoločnosti sa dá skutočne veľmi rýchlo. Poznám rekordérov, pre ktorých vidieť dno pohára, fľaše je otázkou pár sekúnd. Aký majú z toho pôžitok, to je už iná otázka.
„Prepiť sa“ na spoločenské dno je možné rôznymi spôsobmi, napríklad

  • naberaním si rôznych akčných pôžičiek a zliav, pretože súčtom neskorších splátok sa dlžníci dostávajú do platobnej neschopnosti a následne prichádzajú o majetok a bývanie.
  • nekontrolovaným pitím okrem zhoršenía zdravotného stavu zo závislosti na alkohole, strácajú zamestnanie a dostávajú sa do platobnej neschopnosti a následne prichádzajú o majetok a bývanie.

Rýchlosť oboch vyššie uvedených prípadov môže byť rádovo pár mesiacov

Kepler, aj starší ľudia , hlavne v v prípadoch lákavých akčných pôžičiek a zliav sa dokážu, nielen prejesť a prepiť, vďaka svojej ekonomickej naivite až na spoločenské dno.

zjentek

Co nejrychleji denně vypít úplně všechno. ;)