Raddess

Jak se co nejrychleji a nejkvalitněji opálit? Betakaroten? Olejičky?

Nejlepší odpověď
Damiana

Odpoledne mne kolega viděl bílou jak od Cullenovic a druhý den jsem vypadala jako z Karibiku. Řekla jsem mu, že mám doma solární postel. Pochopil to tak, že asi myslím solárko – jenže taková změna by nenastala přes noc!
Samoopalovací přípravky – to je řešení, jestli chceš mít zdravě opálený vzhled hned. Zaměř se ale na kvalitní a prověřené značky! Perfektně pečují o kůži a nedělají fleky. Ale je to trochu náročné na provedení…(Osobně doporučuji Lancôme a Dior.)
Umělé opálení se dnes provádí i rychlonástřikem v lepších kosmetických salonech. Je rovnoměrné a vypadá perfektně.
Solárko ani sluníčko ti nemohu s klidným svědomím doporučit, neboť jsem v životě na téma opalování vedla s odborníky na toto téma moc rozhovorů a napsala moře zdravotních a osvětových článků. Viděla jsem dost melanomů, znala jsem lidi, kteří na rakovinu kůže z následků opalování zemřeli…Zdravé opalování neexistuje. Betakaroten užívaný ke zlepšení opálení a tmavnutí kůže je jen dobrý marketingový tah. Je pravda, že uvolňuje barvivo, pokožka je ale žlutší, je to antioxidant, ale na přemíru volných radikálů z UVA a UVB záření nestačí. Stačí, když budeš jíst pravidelně mrkev, uděláš pro své zdraví celkově daleko víc, ale výrazný vliv na opalování to mít nebude.
Při opalování používej přípravky s ochranným faktorem určeným pro svůj kožní fototyp (existují čtyři, u nás se pohybujeme mezi 1–2).
Btw – Zažila jsem i šílené chorvatské domorodce v Orebiçi, kteří si natírali kůži směsí olivového oleje a balsamicového octa!

Další odpovědi
mosoj

Co je to kvalitní opálení ? – dole bez nebo nahoře bez ? Jaká je jednotka kvality opálení ?
Doplňuji:
Betakaroten beru celý rok ale kvůli očím.

Drap

Nejlépe a nejkvalitněji na sluníčku. Nic lepšího zatím nikdo nevynalezl

anonym

U každého závisí na citlivosti pokožky, jinak souhlasím s tím co píší ostatní. Já zase ze začátku jsem na sluníčku méně a pak intervaly prodlužuji, nejlepší je u opalování pohyb, třeba hrabání trávy, sečení trávníku......, samozřejmě není špatný i sport. Je to daleko rychlejší a člověk se negriluje.

redy

Betakarotén používám.
Doplňuji:
Musím dodat že bez čárky:)

Janča169

Já mám zkušenosti s olivovým olejem 😉 je super a podle mě lepší jak nějaké ty krémy na opalování. To mi připadá jen jako ocharna 😉

hanulka11

betakaroten začínám brát tak koncem března ,ale abych se nějak zvlášť vystavovala slunci to ne …prostě zhnědnu ,ale je to dáno geneticky – někdo má pleť bledou jde nejdříve do červena a někdo zhnědne hned …jinak používám vodu na opalování ve spreji a pantenol po opalování -ale to spíš u moře tam má slunce větší sílu.....zaručenou radu tedy nedám …protože každý to máme jinak

Martina S.

Minulou sobotu jsem sekala trávu sekačkou 5 hodin v plavkách a nahoře bez a jsem jako kdybych byla týden v Itálii. Nejlepší je se opalovat při práci.