Akri014

Jak se co nejlépe učit?

Nejlepší odpověď
annas

Mrkněte se do archivu. rad na učení najdete několik.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20se%20nmej­l%C3%ADp%20u%C4%8Dit
..
Neuvedl jste, který předmětt. Je rozdíl s učením slovíček, matematiky, češtiny, zeměpisu atd. Nevím, jak se učíte, zda si informace opakujete, ukládáte do dlouhodobé paměti atd.

Existuje také metoda 5 P

1. vytvořit si podmínky k učení
2.. rozvrhnout si čas
3. přestávky
4. práce s textem a poznámky
5. uložit v paměti

Podrobnosti k jednotlivým fázím nadjete v odkazu
http://infoab­solvent.cz/Ra­dy/Clanek/7-0-10/Jak-se-efektivne-ucit

Další odpovědi
Anikitos

Jako první – přijít na to, jak se bude nejlíp učit tobě osobně – každý to může mít jinak (prostředí, faktory – hudba, klid; doba a délka a samotný způsob učení).

Ke způsobu konkrétně: můžeš si tu látku číst pořád dokola, dokud se ji nenaučíš nazpaměť (což není nejlepší způsob), můžeš si podtrhávat a vypisovat to nejdůležitější, dělat si přestávky mezi učením, odměny za progres.

Rozdíl je i v samotných látkách, které se člověk chce naučit. Jinak se může učit teoritická fyzika a jinak cizí jazyk.

Ze zkušenosti vím, že nejlepší způsob, jak se naučit jakoukoli novou látku, je přemýšlet o ní a snažit se ji pochopit (a dostatečným přemýšlením o ní, ji nakonec pochopí). Člověk má schopnost naučit se cokoli (i sám) pokud opravdu chce.
Takže to hlavní při učení je CHTÍT se to naučit a POCHOPIT to. Prostě svým vlastním způsobem dojít k podstatě látky.

BTW je nesmysl, když se říká, že nejlepší čas naučit se něco nového, je v mladém věku. Nejlepší čas učit se, je kdykoli.

jirka F

Já když jsem se například učil na závěrečné zkoušky na teorii tak jsem nejlepších výsledků dosáhl v učeni většinou večer,ale každý si musí najít způsob učení sám je to individuální.

EKSOT123

Ideální by bylo se učit co nejmladší, přitom ale pro zpracování a prioritizaci učiva mít zkušeností starého kmeta. Metodu sice neporadím, jen, že se vo tom musí dělat. Samo nic.

Jiří Sova

U dětí nám dobře fungují online výuková videa, která jsou natočena se zaměřením na první až pátou třídu https://www.pri­mauca.cz/