Avatar uživatele
Bronzový

Jak se co nejlépe připravit na obhajobu bakalářky?

Ode dneška za měsíc budu obhajovat bakalářku a mám z toho trochu bobky... jaké tipy máte na úspěšnou obhajobu? čeho se vyvarovat? co byste doporučili?
téma je (zkráceně): Rozptýlená zeleň v krajině a její historický vývoj v CHKO Poodří
takže téma z krajinné ekologie..
Předem díky ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

1) Nepředstavujte si obhajobu (ač by to ten užitý termín mohl evokovat) jako "boj" či jako "filipiku na obhajobu" své práce. Spíše se od vás očekává, že svou práci při obhajobě stručně představíte a že budete umět odpovědět na doplňující otázky, které vám oponent položí, a na základě logických argumentů se v rámci slušnosti ohradit vůči jeho případným výtkám k vaší práci (nebo připustit jejich oprávněnost, pokud argumenty nemáte).
Pomůže si svou práci pozorně přečíst a v ideálním případě odhadnout, co by vám na ní mohlo být vytčeno a připravit si na to odpověď předem. Případně ji dát k přečtení někomu jinému (nejlépe rovněž vysokoškolákovi), zeptat se, co by jí vytkl on, a připravit protiargumenty...
2) Důležitá je rovněž psychická příprava - říci si, že když nejde o život, jde o prd, a zhluboka dýchat, čímž se člověk taky zklidní (nebo si před obhajobou dát např. čokoládu). Pokud jste přesvědčen/a, že vaše práce je dobrá, řekněte si, že si o práci jdete v podstatě popovídat - s výjimkou špatných prací tomu ve většině případů tak skutečně je.
Doplňuji:
až po odeslání jsem si vzpomněl - je to přece jen už nějakých sedm let, co jsem obhajoval :{D> - krátce před obhajobou obdržíte od vedoucího i oponenta tzv. posudek. Ten je dobré si přečíst, člověk pak nemusí nic "odhadovat" - a víte předem, co Vám bude vytčeno a proti čemu si připravit argumenty.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Důkladně si ji pročíst s obzvláštním důrazem na okopírované pasáže :-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Luxx

klumprt - vše co jsem kde opsala, tak jsem taky ocitovala, takže s tím problém nemám :) všechny diplomky se kontrolují na theses.cz na plagiátorství, takže by se na to přišlo, kdybych něco někde ''nelegálně'' okopírovala :)

Avatar uživatele
Stříbrný

klumprt

Ale dyť já vim. Taky jsem tam dal ":-)"

Avatar uživatele
Bronzový

Luxx

jj, však v klidu ;)

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 755
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 540
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.