Jak se člověk má vypořádat sám se sebou?

Nejlepší odpověď
annas

Mnohdy to není snadné. Je důležité udělat čáru za zklamáním či prohrou v minulostí a začít znova. Minulost nemůžete ovlivnit, proto je třeba přemýšlet nad přítomností a budoucnosti. . Tzn., přijat, že se něco stalo, i když vás to mrzí..

Už jsem zřejmě psala: zamytlet se nad tím, které jsou vaše silné stránky, co vám dělá radost, přemášlet, čeho dobrého jste dosáhl, komu jste pomohl.

Vytvořte si určitý rituál, např. spalte jnebo zahoďte všechno to, co vám připomíná negativní minulost a symbolicky ji zavřete.

Vyzkoušejte něco nového, i když to nevyjde, je důležité, že jste něco zkusil.

Zajeďte na jiná místa, choďte na procházky, pořiďte si pejska a získejte jeho lásku, můžete si s ním povídat, hrát atd. Je věrný přítel, určitě nezradí, dobro umí oplácet.

Hodně pomůže i opravdový „člověčí“ přítel, který kráčí vedle vás a má vás rád takového, jaký jste … …

Jedna rada, která se mnohým nebude líbít, často ji zmiňuje psycholožka. Nějaký druh meditace. Např. být v klidu, zhluboka dýchat a přitom si opakovat, že se máte rád, že se přijímáte takový, jaký jste, i když nevíte kudy kam. . Prý to pomáhá.

Zahoďte pesimistické myšlenky, uvědomte si, že opět vyjde t sluníčko, že vás čekají jen samé příjemné věci … optimismus je spojený s vůlí, která vždy najde řešení …

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Nejdřív musíš sám se sebou navázat dobrý vztah. Respektovat sám sebe, nenadávat si, být se sebou rád. Když se ti to podaří, začni podobně jednat s druhými. Jakmile vše zafunguje, vrať se k sobě a polož si tu otázku ještě jednou.
Pokud tě mezitím neodvezou do Bohnic, zůstanou ti přátelé a budeš spokojenější, vyřešíš jeden ze základních lidských úkolů na jedničku.

anonym

Přeci podle toho, jakou máš TY morálku. Budeš-li činit tak, jak ti to přijde správné, nebudeš mít proč takto pochybovat…

marci1

Vypořádat ? Nauč se mít rád sám sebe. Samozřejmě ne tak, aby z Tebe byl „narcis“. Každý máme dobré vlastnosti i některé trochu horší, ale nejsme proto zlí nebo špatní. Vzpomeň si, co všechno dobré jsi udělal, děláš ( pomáháš ostatním ) a ještě uděláš. Kolik lidem jsi pomohl a kolik zachránil. Hasič je hrdina. Jsi dobrý člověk, měj se rád. Mysli pozitivně. Měj se rád z celého srdce ! 🙂