Jak se cítí strejda, jak se má chovat k nevlastním dětem?

Musím jen kupovat kokina a mlčet? Nebo je něčím zaujmout, nějakou hrou? Mají 3 roky

Nejlepší odpověď
arygnoc

ak som pochopil, „strejda“, lebo máte vzťahs ich matkou.

ak som pochopil zle, ďalší text je nepodstatný.

Doba je, aká je.
Stretnúť tú pravú a tá je s deťmi je a nie je problém.

Pokiaľ plánujete ďalšiu spoločnú budúcnosť, byť iba strejda cez kokina je strašná chyba (bez rešpektu, úcty, dôvery, ale i lásky, atď.).
Prekonať pud, že to nie sú moje deti (biologicky), je ťažké.
O to úžastnejšie je potom poznanie (časom, po rokoch), že nevlastné deti sú niekedy vďačnejšie, ako vlastné (aj to sa stáva).
A priznajme si, ktorí dieťa neprijme lásku mu dávanú?

Veľkú rolu ihrá to, koľko máte na ne času, či ste s nimi stále alebo iba „pri návšteve“.
Rozhodne, pokiaľ mi na matke detí záleží, by som nebol iba strejda – lebo keď sa práve matka tých detí bude rozhodovať o vašom vzťahu, potreby a vzťahy detí bude preferovať pred vašimi.
I cez deti potencionálnej životnej partnerky vedie cesta k jej srdcu (a k tomu, čo k tomu patrí).

Pokiaľ si myslíte, že nejde o trvalý vzťah, i kvôli matke i kvoli deťom by bolo vhodné z neho prijateľným spôsobom vycúvať.

Držím vám palce, i deckám.

Další odpovědi
HakitoCZ

Strejda ještě nejsem, ale myslim, že by je měl rozhodně zaujmout. Chovat se k nim jako k normálním dětem. Jsou to děti jako každé jiné, neni třeba se nějak sdráhat je oslovit nebo si s nimi trochu zablbnout. Jsou to děti. Většinu toho, co spolu prožijete zapomenou, ale budou z vás mít dobrý pocit, budou si vás držet v paměti jako toho hodného strejdu, se kterým si tak užili.

Drap

Hlavně tak, aby se jim to líbilo. To je nejdůležitější k získání sympatií.

isteron

To sú už veľkí zbojníci. Treba ich držať od seba, aby sa stále nebili a byť pre nich autorita. Kupovať pre nich nie veľa, aby ťa nevydierali . Upozorňovať na nebezpečenstvá, zlé konanie a vysvetľovať , prečo tak a nie inak. Ani keď nebudú počúvať a veriť. Časom na to prídu, kto je pre ich život prínosom a kto nie. A je to ťažké a neocenená úloha.

marci1

Tak zcela jistě ne jen sladkosti a mlčet. Samozřejmě je něčím zaujmout, „oblbnout“, vymyslet nějakou jednoduchou hru. Děti se prostě nesmí nudit. Nechtějí jít ke stolu a jíst ? Stačí říct : Děti, teď si dáme závody,kdo bude první u stolu ? A máte je ! Nebo, kdo si dokáže nejrychleji uklidit hračky ? Kdo postaví nejvyšší věž z kostek ? Chtějí pořád nějakou hru, pořád si musíte něco vymýšlet. Mám kamarádku s 4letými dětmi a chtějí být pořád se mnou. Promiňte, sebechvála asi „smrdí“ ! V žádném případě se nesmí nudit a kdo je něčím zaujme, je jejich. Držím palce ! 🙂

anonym

Zkušenosti s dětmi nemám. Partnerka je ušitá na míru, je věřící a na základě toho jsem se pro ni rozhodl. Děti jsou tedy trochu navíc a i když mi ruší to zastaralé ticho, je doma veselo. Děkuji všem co jste mě odpověděli. Obě děti jsou si navzájem nebezpečné, bijí se a někdy je můžeme přezdívat křapky podle rozbitých hlav. (převzal jsem od Mládka ze scénky). Jsou fixované na matku, já bývám doma až po práci, to mě ještě testují, jsem ve fázi testování. Návrat do nikam neplánuji, jen těžko odhaduji, co už ve 3 letech mají umět, třeba stříhat malými nůžkami, omalovánky? ..