postcd

Jak se čistí kaolin?

Jak se čistí kaolin, od čeho a vzniká bílý jíl?
Doplňuji:
mám na mysli čištění aby byl ve farma kvalitě / pharma kvalita pro potravinářské použití

Nejlepší odpověď
mosoj

Ale je zcela jasné na co se ptáš.

  1. plavení
  2. sedimentace
  3. filtrace
  4. separace supravodivým magnetem

K výrobě těch nejbělejších kaolínů musí být také nejbělejší surovina.

"" K čištění tekutých či kapalných materiálů, obsahujících magnetické příměsi, jako je například železo v kaolinu, které jej zbarvuje a ten ztrácí na ceně, se používají magnetické separátory. Ty jsou založeny na tom, že částice s magnetickým momentem se zachytí v místech, kde je největší gradient magnetického pole (železné piliny). """
Doplňuji:
5. praní čistou vodou

Další odpovědi
Drap

Neni zcela jasné na co se ptáš. Od čeho chceš kaolín čistit? Pokud by opsahoval nějaké hrubší fragmenty, tak ho lze vyčistit jedině plavením a následným odpařením

arygnoc

mosoj to vysvetli excelentne.

len malinký dodatok
keramika (v podstate úžitková keramika) spĺňa ako jeden z mála produktov hygienické požiadavky (nemám na mysli zákony, ale praktické upotrebenie), a to i „keramika“ z blata na ulici pred barákom (samozrejme, je to pritiahnuté za vlasy, ale v podstate je to pravda).

kaolín je druh hliny na nadštandartné keramické výrobky (porcelán), pre bežnú potrebu stačí v podstate akákoľvek hlina s vyšším obsahom ílov.

Emefej

Záleží na tom, pro jaké účely bude použit. Na nejvyšší čistotu se čistí několikastupňovým plavením a magnetickou separací pro výrobu elektrických izolátorů. Magnetická separace je nutná k dokonalému oddělení železa, manganu i dalších kovů, které by ovlivňovaly el. vodivost.

elektrikář

V kaolínu bývá přímněs křemičitého písku a železitých přímněsů.Kaolín se rozplaví. písek mechanicky vycedí. Železo dělá černé, a rezavé skvrny v porcelánu. V kalolisu se z hmoty odfiltruje přebytečná voda.Kaolínová hmota se mechanicky propracuje. Vytlačí se z ní válcový polotvar.Který se nařeže A na vytáčením stroji se vytáčí výrobky.Talíře nebo šálky.
Doplňuji:
Složitější tvary jako kávové konvice, polévkové mísy velké oválné mísy, kávové šálky se dělaji nalitím tekutého kaolínu do sádrových forem sádra odsaje část vody a přebytek hmoty se vyleje podle toho jak dlouho se nechá tekutý kaolín ve formně se řídí tloušťka stěny výrobku.

Zdroj: Praxe v porcelánce