tony2412

Jak se chránit v restauraci před covidem?

V restauraci se mají používat roušky, pouze při pití a při jídle ji lze sundat, a co půlitry s pivem? Jestliže dostanu pivo v půlitru, z kterého pil před tím někdo nakažený, tak se infikuji také! A jeden nakažený vlastně může nakazit všechny přítomné, i když bude používat roušku a ostatní rovněž. Vir přeci nezlikviduje vypláchnutí půlitru studenou vodou, nebo ano?// Aby bylo jasno, já na pivo chodím v pohodě, ale jen mě napadlo po těch zpřísňujících opatřeníc,h zda to není zbytečné, když pít pivo je dovoleno z erárních půlitrů, to by ty roušky fakt ztrácely smysl! Ale budiž, když se prý vir smyje i studenou vodou… No zítra opět vyrážím jako každý týden!

Nejlepší odpověď
da ny

Dejte si pivo v láhvi, vezměte si s sebou ešus, talíř a příbor.
Nediskutujte při jídle, „jíme bez povídání“ :D
Objednejte si jídlo do krabičky a odneste s sebou.
Uvařte si a zůstaňte doma.
Virus se snadno ze skla „spláchne“, než se k Vám půllitr dostane ;)

Další odpovědi
anonym

Pokud vím, tak se sklenice od piva myje nejen čistou vodou, ale i mycími prostředky k tomu určenými. Myslíte si, že by si provozovatel restaurace toto ,,lajznul"?

elkon

Nechoďte nějakou dobu na pivo, jestli nejste notorda, tak se bez toho obejdete.

zjentek

Nijak, ale nemusíš tam být, když budeš chtít.

Justin1

Nejjistější je v restauracích nejíst a jídlo si radši kupovat na odnesení. V restauraci jsem naposled jedl před 7 měsíci, v létě jsem jednou jedl ve skoro prázdné jídelně, jinak do těchto zařízení nechodím.

Midoc

V období velkého nebezpečí nákazy by se mohly podávat jednorázové kelímky.