FlAsh_7

Jak se chránit na internetu?

Jak se chránit na internetu? Jaký by si měl člověk dělat hesla? Je dobré mít pro všechno jedno heslo?

Odpovědi
ivzez

Člověk by se neměl jenom ptát, ale měl by si sám aktivně vyhledat informace.
Pak je větší šance, že si z nich zapamatuje alespoň to podstatné.

anonym

Hesla sama o sobě nejsou dostatečný bezpečnostní prvek a proto řada služeb nabízí tzv. dvoufázové ověření. Pokud máte tu možnost akvitujte jej kdekoliv tuto možnost najdete. Funguje to tak, že při prvním pokusu o přihlášení z určitého zařízení zadáváte i SMS kód zaslaný na mobilní telefon nebo vygenerovaný ve speciální aplikaci jakou je třeba Google Authenticator https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.google.andro­id.apps.authen­ticator2&hl=cs , po ověření zaslaného kódu se do daného prohlížeče uloží informace o úspěšném ověření, při dalším přihlášení tak druhá tak už opisování tohoto kódu není nutné a stačí jen heslo, přesto to efektivně brání tomu aby se s pouhou znalostí hesla do vašeho účtu dostal kdokoliv, kdo současně nemá přístup i k vašemu PC či telefonu.

Hesla byste měl generovat náhodně, například pomocí https://passwor­dsgenerator.net/ , hesla slovníková se dají velmi snadno prolomit, pokdu je vaše heslo složeno z jednoho či dvou běžných slov či jmen v kombinaci s nějakým číslem, je to heslo mimořádně slabé a snadno prolomitelné (je však dostatečné pokud používáte výše uvedené dvoufázové ověření)

No a do třetice to nejlepší, jak se na internetu udržet v bezpečí je uhnout z místa kam všichni hackeři míří své zbraně. A tím místem jsou operační systémy windows a android. Pokud je nepoužíváte, často tím minimalizujete velmi efektivně jakouhokov hrozbu. Android se nahrazuje hůře (v úvahu bohužel připadá jen ten předražený apple jako alternativa), ale windows lze dnes nahradit velmi snadno linuxem, který je naopak zdarma a představuje mnohem bezpečnější uživatelské prostředí které je zcela mimo palbu hackerů a útočníků z internetu přitom nabízí prakticky stejné uživatelské prostředí i funcionalitu.

Rokio

Není rozhodně dobré mít pro všechno stejné heslo.

Člověk by se měl dělat silná a zároveň snadno zapamatovatelná hesla. Doporučuji, aby v heslu bylo několik číslic, velké a malé písmena a minimálně jeden speciální znak.

Zde uvádím příklad smyšleného dobře zapamatovatelného hesla, které je silné: BED52125hodinky*7

zjentek

Otázka je už z podstaty špatně položená. Ještě bych pochopil zadání: Jak se ČÁSTEČNĚ chránit na internetu? To „tvé“ znění je nesmysl.

Rokio, to je slabý, já mám všude 12345costojan­kucostosněd!

anonym

abych objasnil jak hloupé je používat v heslech celá a nemodifikovaná slova tak heslo „beruška*9eliška“ se dá hrubou silou prolomit stejně rychle jako heslo „feR*9“ (je zřejmé které z nich se dá napsat rychleji) obě ta hesla představují přibližně stejnou složitost k prolomení. Slovo si nepředstavujte jako ekvivalent stejného počtu náhodných znaků, je to spíš ekvivalent pětinového počtu náhodně zvolených znaků, které slovo tvoří. Nemluvě o tom že lidé často zapomínají náhodně kombinovat malá a velká písmena a buď slova píšou malými, nebo jen první velkým písmenem a tím prolomení opět výrazně usnadňují.