Avatar uživatele
Frontinus

Jak se chovat k nebezpečným hlupákům?

Hlupáci nejsou jen směšní. Hlupáci mohou být i nebezpeční, protože ve snaze páchat co, co optikou své hlouposti vnímají jako dobro, mohou napáchat docela velké škody. Někteří z nich si hloupost dobrovolně vybrali jako nutný důsledek vlastní intelektuální lenosti, ale jiní za svoji hloupost nemohou. Co je podle vás vhodný způsob interakce? Zesměšňování, které varuje před hlupákem? Ale není to nakonec něco jako vysmívání se vozíčkáři?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Pleszew před 1677 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Nevěnovat jim pozornost, tou jsou hlupáci „okouzlení“. Mlčení je nejlepší odpověď hlupákovi. Ukaž mu chybu a on se hned urazí. Naštěstí hlupák najde vždy ještě většího hlupáka, který ho obdivuje a my máme od něj klid. 🙂
„Hloupý všechno ví. Snob předstírá, že ví. Intelektuál přemýšlí, zda ví. Moudrý ví, že neví. Normální člověk žije.“
Jiří Květoslav Hrubý

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nejlépe je ignorovat a vyhýbat se jim, rozhodně nekonfrontovat. Někdy si říkám, jestli náhodou nejsou nebezpečnější lidé beze smyslu pro humor. Když na takového narazím, zvláště intelektuála, vždycky zpozorním.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Tak jak je to aktuálně výhodné/nejlepší, jak jinak. Zesměšňovat hlupáka, který má kupříkladu REÁLNOU moc nad tvým životem či smrtí mi přijde dost zpozdilé, ale proti gustu… Nicméně z tvé poslední věty je zřejmé, že nemáš s hlupáky moc zkušeností, jinak bys to nepřirovnával k vysmívání se vozíčkářům. I ten největší blbec dokáže překvapit, protože to, co dokáže vymyslet/napáchat, to prostě NEMÁŠ šanci vymyslet, natož předvídat. Takových borců, kteří podcenili blbce jsem už viděl padnout na hubu… :(

Pokud jde o obecný „boj jedince proti blbosti“, tak ten je PŘEDEM PROHRANÝ, pod to se podepíši. :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pleszew

Souhlasím se zde již uvedenými názory neboli vyhýbat se jim a nejlépe ignorovat, ale za mě bych také přidal opatrné jednání a hlavně si dávat pozor abyste ho neurazili, hlupák je sice hlupák, ale právě o to může být jeho pokus pomstít se horší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Říká se, že pokud trvá rozhovor hlupáka s inteligentem déle než půl minuty, potom jde o rozhovor dvou hlupáků.
Hlupákům se neodporuje!
Hlupák ví, že existují inteligenti, ale nevěří tomu, že by mohl nějakého potkat.
Hloupý se směje mezi prvnímii i když nechápe pointu.
Hloupý nemůže nikdy prohrát, vždy se najde někdo, kdo za to může.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Pokusit se jim jejich hloupost vymluvit a udělat z nich plnohodné členy společnosti.

Člověk, který chce konat dobro, ale páchá zlo, je rozhodně lepší než člověk, který se dopouští vědomého a úmyslného zla a zároveň patří do pekla. Tomu prvnímu to půjde spíše vymluvit, protože si uvědomí své chování a změní způsob svého myšlení. Naproti tomu ten, kdo chce páchat zlo, není možné pomocí, protože se tak svobodně rozhodl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Já ti na otázku odpovím, ale dle jejího zadání… Zkrátka můsíš mně slíbit, že na podkladě mý odpovědi mně vystavíš a osobní poštou zašleš můj profil. Psychologickej, jak jinak. (;

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Mám málo bodů, proto píšu zde. Velký problém je, když má hlupák vliv a moc. V poslední době je dehonestován a nálepkován každý, kdo má jen jiný názor: protože ten není brán za správný. Kdo určil, který názor je ten správný? Jinou realitu vidí úspěšný manažer z velkoměsta, a jinak starosta z vesničky o 100 obyvatelích. To neznamená, že názor jednoho je dobrý a druhého špatný. Jsou jen jiné.

před 1677 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Frontinus

Já jsem přízemní patolog, politickému pinožení se jen cynicky vysmívám. Mám problém hlavně s těmi hlupáky, jejichž hloupost plodí – a s těmi plody se pak setkávám profesně. Ať už hlupák přímo radící popíjet průmyslové bělidlo, pojídat toxické rostliny, nebo třeba držet hladovku jako nejlepší lék na vážné onemocnění, nebo jen hlupák „milující“, hlupák někdy i poměrně agresivně vyzývající k láskyplné toleranci hlupáků prvně zmíněných.

před 1677 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek