ddelta

Jak se chová přízemní člověk?

Zajímá mě obsah slova přízemní člověk.

Nejlepší odpověď
anonym

Je hloupý, nic, nač se ho zeptáš neví, vysmívá se hezkým věcem, jako třeba divadlo, výstava…je pomlouvačný, zajímají ho jen drby a samé hlouposti, dělá jen ostudu, neumí se chovat, jak by měl, prostě s ním nemůžeš ani nikam jít, ani si s ním povídat, prostě ho nikdy nezajímá nic, co by stálo za řeč. Žije jen svůj hloupý, přízemní život, který nestojí za nic.

Další odpovědi
annas

Víte, že přízemní dům je ten, který má jen přízemí, takže je nízký.

Přeneseně přízemní člověk = expresívní pojmenování, člověk který má nízkou, zvl. duševní n. mravní, jeho projevy svědčící o takové úrovni, příliš střízliv (prostý, jednoduchý), maloměšťácký atd. Napadá mně pan Matěj Brouček.

anonym

Je prost vyšších myšlenek či představ, často (silně) materiálně zaměřen.

marci1

Je plytký, bezobsažený, mající nízkou (duševní nebo morální) úroveň.