Jak se chová lední medvěd v kontaktu s člověkem?

Je schopen brát člověka jako svou kořist, nebo má respekt a raději uteče?

Obrázek (pixabay)

Nejlepší odpověď
marci1

Názor chovatelky:
Pro člověka jsou extrémně nebezpeční a jsou schopni ho zcela bezdůvodně napadnout. „Medvědi nemají mimiku. Při setkání s ním tedy do poslední chvíle netušíte, jestli se na vás vrhne nebo vás jen lhostejně mine,“ popisuje chovatelka, která o lední medvědy v Praze pečuje už 14 let. 🙂
Zdroj: https://www.id­nes.cz/hobby/maz­licci/podivej­te-se-jak-si-grizzly-man-dokazal-ochocit-ledniho-medveda.A110629_170­322_hobby-mazlicci_bma

Další odpovědi
Drap

Jak který. Záleží na prostředí a podobně. Jsou to plachá zvířata, která se bojí, ale i člověk pro ně je potenciální kořistí. Bližší kontakt e s ledním medvědem nedoporučuje a lidé co žijí v jejich oblasti většinou i na přejítí silnice si berou pušku.

Kepler

Na rozdíl od jiných druhů medvědů, zvětří-li člověka medvěd lední, považuje jej za potenciální kořist. Vzhledem k řídkému osídlení Arktidy a historicky ojedinělé interakci s člověkem, nevykazuje lední medvěd instinktivní (plaché) chování a tak může být blízké setkání s touto šelmou rizikové. Jako schopný lovec a druh nejvíce specializovaný na masitou stravu je o to nebezpečnější­. (wiki)

Midas

Nezašil jsem. Nepopíšu.
Ale i setkání s „obyčejným“ mědvědem může být různé. Medvěd může zaútočit, ale rovněž může sám utéct anebo si člověka ani nebude všímat.
No, ale když bude mít pořádný hlad… asi by pak bylo jedno, jeslti by to byl grizzly, hnědý, nebo lední.

Kelt

Tak člověk má úžasnou příležitost. Pokud se setká s jakýmkoli medvědem, tak nemusí nic dělat. Nemusí se o nic starat. Medvěd se postará o všechno.