Avatar uživatele
Pokročilý

Jak se chová charismatický člověk?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Je prostě charismatický. Když vstoupí do místnosti, cítíme jeho kouzlo, atraktivitu, prostě v nás budí zájem. Pojem charisma pochází z řeckého slova χάρισμα, které znamená obdarovaný (nějakou vyšší silou, bohy, zvláštním kouzlem, něčím posvátným, božským či démonickým). Obvykle se charismatem rozumí, že člověk vyzařuje jakýsi (atraktivní, nakažlivý, přesvědčivý) magnetismus, který nevyplývá čistě z jeho fyzických atributů.
Charismatem musí být člověk "obdarován". Mít charisma, se nedá naučit. :-))

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Google ví: http://www.businessanimals.cz/…

Pro mě tedy Donald Trump žádné charisma nemá. Jiné to je , když vidím záběry Johna Fitzgeralda Kennedyho.


Avatar uživatele
Bronzový

Pro mě je charismatický Boris Johnson nebo Donald Trump. Jsou vždy pozitivní, mají smysl pro humor a chválí své spolupracovníky. Je osvěžující je poslouchat v přímé řeči.


Avatar uživatele
Registrovaný

Přece charismaticky.

A charisma znamená, že působí na lidi, dokáže vést, zaujmout, imponovat. Asi se dokáže vyznat v lidech a jejich chování; sám je sebevědomý a odhodlaný a velmi obratný, srozumitelný řečník (dobrý na poslech). Přirozený vůdce (asi s nějaou vizí nebo nápady). Má nějaké vlastnosti a kvality, které budí respekt.


Avatar uživatele
Zlatý

Charismaticky, uctivě ke všemu a většinou je džentlmen. Věří si natolik, že jeho aura sráží okolí na kolena, aniž by otevřel ústa a projevil se. Svůj život řídí zcela sám a přestože bez zvláštního přičinění MŮŽE zneužívat energie druhých (podmaní charismatem okolí a podmanění jej pak automaticky dále velebí), nikde za sebe neposílá jednat druhé lidi, bez ohledu na jejich vlastní charizma. Ani vyjednat půjčku. Vždy jde sám. (;

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Ambrosios

ad marci:
i charisma se dá naučit, nikdo se ničím nerodí (básníkem, řečníkem, spisovattelem, umělcem, charismatickým, šarmatním) - vše se dá získat v průběhu času a neexistuje jediná lidská schopnost, kterou by si člověk nedokázal osvojit. Co umí jeden člověk, dokáže to i druhý (poku by oprvdu chtěl a měl vůli to získat).

A zrovna charisma není tak těžce naučitelné jako některé jiné dovednosti, znalosti a lidské vlastnosti.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1327
Zlatý marci1 983
Zlatý ivzez 703
Zlatý quentos 699
Zlatý iceT 654
Zlatý annas 648
Zlatý hanulka11 535
Zlatý led 512
Zlatý zjentek 496
Zlatý panenka 488

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.