orestez

Jak se budou nabíjet 2 paralelně spojené rozdílné akumulátory?

V BT reproduktoru je akumulátor 400 mAh neznámého typu a BT hraje 100 minut. Je to na nic. Dnes jsem ztratil solární nabíječku 2000 mAh, s ní BT hrál 8 hodin.
Chystám se obětovat aku z mobilu, ale ten je taky smutnou katastrofou – 700 mAh.
Původní, 400 neobsahuje elektroniku, jen tepelnou pojistku.

Akumulátor jsem vyměnil za Li-ion 3,6 V, 700 mAh. Je plně nabitá. Plošňák je horký. Když jsem připojil nabíječku s výstupem 6,2 V, 720 mA nebo jinou 3,7 V, 350 mA, plošňák skoro hoří, prst na tom nejde udržet a BT vypne.

Zkusil jsem za akumulátor zapojit rezistor o nejnižší hodnotě, menší než 10 Ohmů (¼W) nemám, BT nešlo zapnout.

Základní deska BT je pěkně popsaná, DC 5V. Kdybych použil originální nabíječku k tomuto typu baterie Li-ion 3,6V, 700 mAh, která udává hodnotu 5,2V, 450 mA, mám za to, že by deska zase byla horká. Ke zkoušce ale nemám konektor.

Jediné řešení bude koupit další powerbanku a do BT vrátit původní aku. Nebo na spodek přilepit Sony Ericsson K700i, který by trvale dobíjel BT reproduktor.

Nejlepší odpověď
Dochy

Nejsem si jistej, ale mám za to, že řadit Li-ion paralelně a provozovat je tak je bez dalších hlídacích obvodů poněkud riskantní.
(zvlášť pokud jde o články s různou historií a potenciálně i mírně odlišného typu)

Další odpovědi
mosoj

V ideálním případě budeš mít oba akumulátory nabité na kapacitu toho nejnižšího. Správně se má nabíjet každý článek zvlášť.
http://www.za­jic.cz/omezovac/o­mezovac.htm

autacek

BT (bitevní tank) s tímto nerozjedeš.

orestez

Nabíjecí napětí pro BT reprák je 5V. Muselo se to tedy tak zahřívat i při nabíjení pomocí USB. Jsem zklamaný. Koupil jsem na kočku zvonec. Aspoň ten nabíjecí proud jsem trochu srazil s odporem 5W 8,2 ohmů. Teď se stejně zahřívají celá elektronika s odporem. BT reproduktory jsou vlastně malá topidla. Miniaturizace elektronek, které taky potřebují žhavení.

Ale když to neshoří, tak randál udělá pěkný. Hodí se to do práce. Kolikrát tam není zásuvka. Je mi záhadou proč do všech těch přístrojů číňani montují slabé zdroje. Jestli to dělají kvůli tomu, aby prodali další akumulátory a tím si zajistili další trh.

Dochy

Netuším co s tím blbneš, že Ti „hoří“ plošňák. Odpoj baterku a ať se Ti na to mrkne někdo zkušenější.

Co je za blbost k 3.6V akumulátoru připojovat 6.2V nabíječku? Doufám že při svých pokusech nosíš ochranej štít, experimentuješ na nehořlavám stole a poblíž máš (ideálně práškovej) hasící přístroj.

Dochy

Mosoji: Ptá se na paralelně zapojené. „Na kapacitu toho nejnižšího“ by platilo pro seriové zapojení.