manon

Jak se budí spáči? Takoví, co s nimi zvonění budíku nehne nebo budík zaklapnou a spí dál?

Doplňuji:
Bolak: Netušila jsem, že už tu něco takového proběhlo, nechtěla jsem opisovat :) Nevyhodilo mi Tvoji anketu jako podobnou otázku. Tak se to dá hezky zkombinovat, ty odpovědi.

Nejlepší odpověď
Damiana

Mě budí Kohut. 🙂

Další odpovědi
tom004

Jeden můj spolužák z Tábora na to měl svůj recept.Protože chodil na začátek vyučování ne na osmou,ale zásadně ve čtvrt na devět,třídní profesor žádal vysvětlení. Tady je: „Víte já si večer nastavím budíka, od tý vrtulky vzadu vedu provázek k dělům před barákem.Ráno budík zazvoní,vrtulka se začne otáčet,navíjí provázek,tím odpálí děla. Třídní na to: "No a ty vstaneš a......, odpověď: "Ale vůbec ne,až když přijedou policajti,ti dělají takový rámus,že mne vždy vzbudí. No,a než jim to vysvětlím......,tak to je ten čas co mi chybí a já přijdu pozdě“. Ta děla před vchodem do jejich „rezidence“ skutečně byla. Jeho otec byl jeden z nejvyšších důstojníků tehdejší ČSLA. Třeba by to šlo nějak použít i pro ty nenapravitelné spáče. 🙂

anonym

Většinou se dá u budíka nastavit opakované buzení v rozmezí 5–30 minut. Takže ho to vzbudí. Jinak až se vzbudí. Perlička- před 30 lety se mipodařilo zaspat na noční

anonym

Výstřelem z děla, kbelíkem vody, písníčkou zazpívanou tchýní do ouška, voňavou kávičkou přinesenou do postele včetně snídaně. Tady si fantazie přijde určitě na své.
Kohuta nemám a „strýček“ Jedlička už mi ho taky nezakokrhá.
(A v pohádkách polibkem sličného prince na líbezná ústa spící princezny. Jenže to musí být spánek stoletý. To bych tu stoletou líbeznou princeznu dnes ráda viděla.)

bolak

Takoví spáči by se vůbec budit neměli, tělo přece samo pozná kolik spánku potřebuje. :) Jednou sem třeba takhle přišel do školy (měl jsem ji 2 minuty od baráku) napuchlej ksicht, vospalky ve vočích, učitelka hned „dobrý den“ tak říkám dobrý den, já bych se chtěl omluvit že jdu pozdě, já zaspal. Najednou takovej výbuch smíchu ze třídy, to sem fakt nečekal. Učitelka si zapsala můj příchod do třídnice, zazvonilo a pak šlo se domů, protože bylo půl druhý odpoledne :)

Vod tý doby u nás platilo takový pravdilo, že kdo odcházel poslední z domu (vyjma mě), tak na mě před odchodem vylil hrnek vody. Ale i s tímhle opatřením se mi podařilo párkrát zachrápnout, tak na mě testovali takový hnusárny, aby mě rozhodili, třeba jednou přeřídili všechny hodiny (i na počítači) a budíky v bytě o hodinu dopředu a já jak blbec dorazil do školy už ve čtvrt na vosum. To mě tenkrát docela vytočilo.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/staci-vam-jeden-budik

anonym

stačí zašeptat „ukradli ti auto“ 🙂

terry

Dávají si víc budíků za sebou. Taky to tak dělám 🙂.

Michal Kole

Nebo si dát budík „dál“ od postele, aby jsi musela z té postele vztát a jít ho zaklapnout

hanulka11

chtěla bych jednou být takový spáč- bohužel – jsem skřivan a vstanu bez budíka ,bez budění kolem 5h …manžel na to …ty moje " strašidlo"co už strašíš ,když nemusíš a má to tak i můj syn a vnuk asi je to dědičné :D:D:D

honza19hk

takhle:
http://www.stre­am.cz/uservide­o/22679-nevitany-budicek

Doplňuji:
dokoukejte do konce.

bolak

Já vím že ne :) taky že neopisuješ, opisování je úmyslné. Navíc to není stejná otázka, jen jsem si vzpomněl že jsem už jsem se jednou ptal na nějaký budíky ;) a že by tě to možná mohlo zajímat.

A taky proto že to byla moje otázka, otázky ostatních bych si asi nepomatoval.

led

Neuveriteľné, ale preverené desaťročiami.
Zistite si, či taký spáč na vyspatie (ľahké zobudenie) potrebuje párny (sudý) alebo nepárny (lichý) počet hodín. Tomu potom treba prispôsobiť spánok.
Ja potrebujem párny počet hodín spánku a neviem, čo je to budík, Využívam pritom tzv.biologické hodiny, pozriem pred spánkom na hodiny, poviem si, kedy chcem vstávať a rozdiel v zobudení je pár minút. Niektorí moji kolegovia(kolegyne) potrebujú zas nepárny počet hodín.

manon

Teda to je na mne trochu složitá věda. Určitě to předpokládá přinejmenším úplně pravidelný režim dne bez větších výkyvů a taky aby biologické hodiny neměly vybité baterky. Já bych na ty moje nespolíhala :) Hlavně ne v případech, kdy je opravdu důležité být někde včas.

manon

Damiana: Ten s 57kou? :) Abych nenadělala drby :)

Damiana

Ne neděláš. 🙂 Ale je to můj domácí Kohut – a ten se nepůjčuje. 🙂
Pardon, že odpovídám až teď, byli jsme tančit, ale koukám, že Očko už bryskně odpověděla za mne…:-)

manon

:) Tak my Ti taky nepůjčíme :) Tančit???? Kohut bude zřejmě všestranně použitelný budík :)

Damiana

No to si piš! 🙂 Dáme si tady v Mariánkách Ferdinandův pramen a nedostanou nás z parketu! Jen peří lítá…:-)))

anonym

To neuděláš. To se tady ví a oni dva to netají. Je to v naprostém pořádku.

manon

Tak dík, už jsem v obraze :) Ale Kohuta jinde na buzení asi použít nepůjde :)

anonym

Zkus se zeptat, ale raději opatrně. Dám krk za to, že ho Damiana nepůjčí.