Avatar uživatele
bolak

Jak se bude vyvíjet lidské tělo v průběhu dalších několika desítek tisíc let?

Kůže, končetiny, kostra, mozek a jiné orgány? Probíhají někde takové výzkumy? Dá se to nějak odhadnout/před­povídat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? manon, johana 56, barnajka, Damiana, anonym, anonym před 4212 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tak někteří vědci zašli ještě dál do budoucnosti a tady je výsledek:

Zdroj: http://national-geographic.cz/de­tail/takhle-bude-vypadat-clovek-za-50-milionu-roku-10587/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Podle vědeckých výzkumů a prognoz,bude mít člověk tendenci pokračovat v tělesném růstu a být stále vyšší.On je to vlastně takový přirozený vývoj už po staletí,stačí se podívat jak vysocí byli naši předci třeba před pěti sty lety.Byli o hodně menší než my.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
manon

Vědci možná mají teorie a každý může mít teorie, ale praxi neuvidíme. Taky jsem slyšela či četla, že lidstvo bude vyšší … jenže někde nastane bod zlomu, kdy už páteř neunese tak vysoké tělo a možná zase skončíme na čtyřech – kdoví. Možná přijde další doba ledová a naše ochlupení zase začne houstnout, pokud někdo přežije. Myslím, že vývoj lidského těla bude v závislosti na vývoji planety. A možná lidstvo vyhyne a Země bude po mnoho milionů let vhodná maximálně tak pro bakterie…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HakitoCZ

Dobrá otázka, jestli chceš dostat skutečnou odpověď a né doměnku, zus se poohlédnout po stroji času. ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kdysi jsem na to viděl studii. Rozhodně bych taky počítal s úbytkem ochlupení. Už teď si někdy připadám divně když jdu na koupaliště. jako kdyby pustili gorilu mezi partu vyholených surikat. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nedá se ani odhadnout, ani předpovídat. Stejně tak se nedá odhadnout ani předpovídat, zda za několik desítek tisíc let bude nějaké lidské tělo existovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pedro2

BUDEME MÍT 4 PRSTY !!!

nevím jak dlouho to bude trvat, ale asi pár tisíc let ano. :) Budeme mít 4 prsty na nohou, protože malíček nám v budoucnu zanikne. Není důležitý pro stabilitu chodidla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

jsou na to teorie,bohužel my už nezjistíme jestli byly správné.Další otázka je jestli se toho lidstvo vůbec doožije.A to nejen kvůli válkám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Pedro2: a z kterého zdroje jsi čerpal? simpsnovi? :)

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

ten který je manon: taky jsem kdysi čet něco v tomhle smyslu, že v budoucnu bude průměrná výška přes dva metry, ubydou zuby a ty co zbudou budou podstatně menší..ale chci víc! :)

před 4212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

bolak:Já bych toho chtěla :)

Vlk z lesa: No to nám to teda bude slušet :))

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak lidé mají bujnou fantazii, ale v té době již pravděpodobně nebude žádný člověk existovat.

před 4211 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek