tomvot99

Jak se bude řešit natržení vaz?

Dobrý den, včera jsem zkoušel jeden parkourový trik a s „velkým nápřahem“ jsem naboural koleny do kovové tyče. Na jednom koleni mam větší šrám než na druhém, ale bolest je větší na tom druhém. Chodit jakžtakž mohu… Kolena mohu také pokrčit obě, ale to druhé pravé, kde je šrám menší bolí při pokrčování víc… Bolest není kolem kolen, ale spíš na horní části. Přes noc jsem to namazal Ibalgin gelem a pravé koleno stáhnul obynadlem… Zítra s tím půjdu k ortopedovi, ale hodně se bojím operace. Co mi s tím mohou udělat? Ortézu a berle? Nebo něco horšího?
Díky moc!

Odpovědi
anonym

Podle poškození a čeho…
Podle tvého popisu – a u jatečného zvířete, bych řekl od ´nic´ po ´utratit´ – ty si můžeš blahopřát, že ´utratit´ v možnostech lékaře není.
😉
Uvidíš, až co – na základě dalších vyšetření, poví ortopéd.

vertigo

Nemá smysl spekulovat. Ortoped (většinou) ví, co dělá. Rentgen, na základě výsledků fixace či jiná podpůrná terapie, případně rehabilitace. S natrženým vazivem bys vyváděl víc a k doktorovi pravděpodobně ani nedošel.

Jantar2

Být tebou si dojdu k praktickému lékaři, ten Ti případně poradí na jaké oddělení máš jít a pokud to nebude nic vážného tak Ti dá předpis na léky