autacek

Jak se bude nazývat druhý z manželů v gay či lesbo manželství?

Když má manžel manželku, ženu, tak je ženatý, muž tedy bude mužatý?
Když má manželka manžela, tak je vdaná, manželka lesby tady bude správně jak, vadná?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Hned z první je jasné, že musíme přihlížet k FYZICKY NEZPOCHYBNITELNÝM faktům. Tedy k pohlaví. Pokud je „maminkou“ muž, měli bychom to respektovat (v rámci progresivní genderové politiky) a slovo maminka skloňovat podle mužského vzoru „pán“ – tudíž to bude MAMIŇÁK! A lesba-otec bude pochopitelně „TATÍNKA“!

(Opovaž se mě zeptat, co se stane, když si nějakým „sňatkem z rozumu“ TATÍNKA vezme MAMIŇÁKA!!) :D :D :D

Další odpovědi
annas

Jde o rodiny homosexuálních parnerů – gay rodiny, lesbické rodiny.

U tohoto partnerství, zpravidla jeden z partnerů je v postavení „matky“, druhý „otce“.

Nejde o biologické rodiče, ale dotyční mohou být v roli otce/matky, i když vychovávají třeba adoptované dítě. Je to nebiologický otec, nebiologická matka, lesbická matka/gay otec, někdy se používá i pojem sociální otec/matka.

Tito rodiče se zpravidla neoslovují jako tati/mami – ale křestním jménem nebo jako strýc či teta, ale mělo by se vysvětlit dítěti, že jde o jiné „příbuzné“.

Oslovování – pokud je dítě jednoho z partnerů, tak ten je otec, nebo matka, ten druhý se zpravidla oslovuje strýc, nebo křestním jménem.

Myslím si, že říkat ženě, která je v postavení muže – „tati!“ je nesmysl, stejně u v gay rodině – „mami“ – muži v mužské roli.

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, ani mě to příliš nezajímá, i když jeden vzdálený příbuzný žije v partnerem, ale děti nemají. Navíc jeho rodiče to tají.

V TV i ČRo se na toto téma občas diskutuje., takže jsem některé pořady viděla i slyšela. .

Ale hledala jsem na netu, našla jsem jednu práci, která potvrzuje to, co jsem věděla z minulosti a co si oživila.
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:JToZ­PiMBHewJ:dspa­ce.upce.cz/bit­stream/10195/494­21/3/BlazkovaJ_Ro­dicovstviHomo­sexualnichParuV­CeskeRepublice_AS_2013­.pdf+&cd=1&hl=cs&ct=clnk­&gl=cz&client=fi­refox-b

Univerzita Pardubice
Fakulta filozofická
Bakalářská práce
Rodičovství homosexuálních párů v České republice
Jana Blažková
na s. 33 si můžete přečíst, „Jak oslovují děti své rodiče“

led

K takýmto otázkam hovoril istý kolega: „mať tak vaše starosti a moje bohatstvo“ Zaujímavé, že táto otázka trápi ľudí, ktorých sa to priamo ani nedotýka, pretože z akéhosi princípu sa k tejto problematike stavajú odmietavo. (viď odpovede a komentáre v histórii tejto stránky.)
…Keď sa tu už teoretizuje o nesmrteľnosti chrústa a aliendrona, čo ak predsa len dôjde k sňatku z rozumu a Tatinka si vezme Mamiňáka (viď odpoveď aliendrone)? Týmto spôsobom sa vytrhne trn z päty moralistom veď predsa len ide o dvojpohlavné manželstvo a potom nič nebráni ani pre ich „svedomie“ súhlasiť s ich rodičovstvom nimi adoptovaného dieťaťa.

marci1

Dámy lesbičky v manželství budou vdané a pánové gayové budou ženatí.
Budou to dvě maminky a dva tatínci. 🙂

Kryšpín

Možná gajatá, gajetý, lesbo, lesbatá

zjentek

Absolutní souhles s aliendronem. Doplním, tedy pokud partneři míní MÍT (adoptovat) děti a ty budou mít (no co, třeba zůstanou normální) svý vlastní děti, z mamiňáka a tatínky se stanou šťastní babiček s dědečkou, čili asi praregistráti!!!

led

aliendrone, vaše vedecké poňatie gramatiky je naozaj podnetné :p)

aliendrone

JJ, je to u dronů přirozený talent – evoluční nutnost! Mé profesorce češtiny myslím také z mých lingvistických výkonů občas zhnědla čierná bielizeň! ;) :D :D