Anonym012

Jak se bránit spamerům mé přítelkyně?

Přítelkyni furt píšou nějací pitomci nesmysly a pokaždé z jiného čísla. Co je to za lidi? Nějací roboti či náhodní úchyláci? Nerozumím tomu..

Ano budu to řešit blokací, pak i policajty.. ale nechápu, co to má znamenat..

Jakou aplikaci byste doporučili na blokaci čísel? Má mobil Prestigio.

Autacek: Já s ní jedu, jsme spolu.

Nejlepší odpověď
Gestas

Osobně si myslím, že je to jeden člověk, který si kupuje SIM na jedno použití, aby nešel při trestním oznámení za stalking tak snadno vystopovat. Blokace by pomohla, pokud používá několik čísel pořád dokola, pokud jsou to stále nová a nová, tak je to k ničemu. Doporučoval bych mu jednou odpovědět a v odpovědi napsat, že pokud nepřestane, podá na něj tretní oznámení (jsem přesvědčen, že je to jeden člověk). A pokud nepřestane, tak ho fakt podat.

Další odpovědi
Muffz

Není to náhodou tak, že si píše s tím svým bývalým, kterého chce, a ty chceš zablokovat jeho číslo, aby si myslela, že na ni kašle a byla jen s tebou?

ivzez

Skutečnost, že Vás o to partnerka požádala, jste měl uvést
přímo v dotazu. Bez této informace dotaz působil dojmem, že
se staráte o věci, o které se starat nemáte.

Já bych změnila číslo (pořídila bych si novou SIMku s jiným číslem)
a do budoucna moc dobře zvažovala, komu své číslo poskytnu, nebo
kde je zveřejním.

Můžete zkusit blokaci nebo podat oznámení na neznámého pachatele,
ale změna vlastního čísla je nejefektivnější, neboť má okamžitý dopad.

Poznámka:
Vzhledem k tomu, že Vaše partnerka asi svůj telefon nerozdává
na potkání a nezveřejňuje jej v internetu, se i mně zdá pravděpodobnější,
že půjde o jednoho spammera, který píše z různých čísel.

autacek

To je ta přítelkyně s kterou ne/valíš na dovču? Nechceš se starat raději sám o sebe, jestli náhodou nejsi taky nějaký moc aktivní.

Jaké nesmysly konkrétně píšou? Nemůže se jednat o záměnu s jiným číslem, registrace do soutěže, apod.?

zjentek

Dneska je jiná doba! Dnes ti klidně i manželka označí kdejakýho „dupáka“ za spamera a je z obliga. A když se jí „v tom“ budeš MOC vrtat, budeš mít na krku mee too a je vymalováno, hotovo..

Anonym012

Muffz: U nás je to Itálie vztah, neřeš… sama mě o to požádala