Kura

Jak se bránit sousedovi, který nám blokuje vjezd ?

Schválně zastaví před vjezdem s tím, že on stojí na silnici, kde zastavit může, na silnici nejsou namalovány pruhy, ale je normálně dvouproudá. Vjezd blokuje i dny, né hodiny. Policie ČR mě sdělila, že se máme domluvit, že na to žádný paragrafy nejsou, ale důrazně mě varovali před poškozením sousedova vozidla, na to už paragrafy jsou a vypakovali mě ze stanice.

Nejlepší odpověď
brillant

Ustanovení § 27, zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, stanoví, kde řidič nesmí zastavit a stát. Mezi jiným je zde uvedeno, že řidič nesmí zastavit a stát před vjezdem na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci. Místem ležící mimo komunikaci je například právě pozemek, garáž, nebo parkoviště.
http://mpolicie.c-budejovice.cz/cz/pre­vence-kriminality/ak­tuality/stran­ky/pozor-na-parkovani-vozidel-pred-vjezdem-na-pozemni-komunikaci-muze-byt-odtazeno.aspx

Další odpovědi
klumprt

Obávám se, že Policie se zmýlila. Je na to paragraf, konkrétně § 27 odst. 1 písm. n) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, kde se praví, že „řidič nesmí zastavit a stát před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci.“

anonym

Ustanovení § 27, zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, stanoví, kde řidič nesmí zastavit a stát. Mezi jiným je zde uvedeno, že řidič nesmí zastavit a stát před vjezdem na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci. Místem ležící mimo komunikaci je například právě pozemek, garáž, nebo parkoviště.

Ustanovení § 2, zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, definuje jako překážku provozu na pozemních komunikacích vše, co by mohlo ohrozit bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích, mezi jinými i vozidlo ponechané na pozemní komunikaci. V případě, že překážkou provozu na pozemní komunikaci je právě vozidlo, rozhoduje o jeho odstranění policista nebo strážník obecní policie, a to na náklad jeho provozovatele.

Drap

Před vjezdem by neměl nikdo stát i když stojí na silnici. Myslím, že policie poskytla mylnou informaci. Na bránu, či vrata vjezdu bych umístil značku zákaz zastavení, popřípadě cedulku s nápisem vjezd. Dále bych v takovém případě požadoval po policii ať koná , a nechá auto odtáhnout. Každý má právo dostat se ze svého pozemku na veřejnou komunikaci.

redy

Musíš dělat že tě to nes…e, jinak on docílil toho, co chtěl, nas…t tebe.
A pomáhá to, on ti to dělat nebude, když uvidí že jsi v poho 🙂

Lamalam

Pokud se nemůžete domluvit, oplať mu stejnou mincí. Ale bude to začátek nekonečného sousedského sporu. Moudřejší ustoupí.

lexx

  1. domluva
  2. instalace značky „zákaz stání“ s Vaši SPZ auta (dlouhé a nákladné vyřizování s úřady)
  3. propíchnout pro výstrahu obě zadní pneu

BANAN93

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wXjysq4SYxM :D tak ty si nedáš říct a budeš mi to auto tady nechávat schválně i když jsem tě slušně žádal ?

ReHu

Po zlém se málokdy dojde k dobrému výsledku.
Příště zkus zavolat policii, je možné, že přijede jiná hlídka a bude to mít efekt. Můžeš mít v záloze okopírovaný výše uvedený paragraf a ukázat, že nemají pravdu a že jsi v obraze.
Také bys mohl, když tě nikdo neuvidí, natřít obrubák žlutou barvou 🙂

honza19hk

nakladač s vidlema, a na ně paletu, auto nabrat a odvézt vedle ,pokud bude bagrista šikovnej autu se nic nestane.

A nebo si tam postav svoje auto,třeba druhý.
Auto mu přemísti může ale bez poškození pak ti policie nemůže vůbec nic říct. navíc ve vjezdu se neparkuje.

u nás se takovýhle arogantní řidiči řešej stylem traktor a řetěz a jestli si stěžuje nebo ne je mi jedno.

cukrar

Kura, určitě Vám policie nesdělila to co píšete nám. Páč před vjezdem se nesmí parkovat.
Někde píšete nepravdu.
Jak je široká silnice? Změřte jí, pak můžeme radit.
Dejte přesné GPS místa, fotku, pak lze dát relevantní odpověď.