Avatar uživatele
Dvorak12345

Jak se bránit proti zaměstnavatelovi?

Zaměstnavatel mě chce už druhý měsíc držet doma na 60% s tím, že na konci druhého měsíce mně končí smlouva, a předem vím, že mně ji neprodlouží, protože pro mě z důvodu pandemie nemá práci, dokonce už mám doma ukončení pracovní smlouvy měsíc dopředu. Jenže mně 60% platu na měsíc nestačí a byl bych radši, aby mě firma propustila a já si mohl najít jinou práci. Jak se můžu bránit? Děkuji

Zajímavá 0 před 1422 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Mohl jsi dávno navrhnout ukončení PP dohodou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Proč bránit proti zaměstnavatelovi? Co se s ním zkusit dohodnout? Co ukončení prac. poměru dohodou? Ty budeš volný, on nebude muset platit Tvou výplatu… Podle toho co píšeš na tom získáte oba, tak nevidím důvod proč se nedohodnout.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dvorak12345

Problém je že když jsem si před 2 týdny volal ze šéfovou tak mě řekla že mě končí na konci dubna smlouva proto jsem to neřešil a čekal jsem že teď už budu nezaměstnaný a to že zístila že mě končí až v květnu už mě vědět nedala a já se samozřejmě do smlouvy nepodíval když mě bylo řečeno že mě končí v dubnu. Ano měl jsem se podívat to je pravda moje chyba. Nejhorší je že práci mám domluvenou až od července tak jsem si řek že mezitím pudu na pracák ale těma 60% co mě pošlou mě uplně zkazí průměr a tím pádem pak nebudu bytej jen jeden měsíc ale rovnou dva. Nevim jestli nepíšu blbosti ale myslím si že to tak je.

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Na výpočet průměrného měsíčního čistého výdělku pro posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti a jeho výše nemají vliv překážky, dovolená atd. Počítá se z průměrného hodinového výdělku https://www.1job­.cz/prispevek/pru­merny-cisty-vydelek-pro-urad-pracehttp://zakony­.centrum.cz/za­konik-prace/cast-13-hlava-18-dil-4-paragraf-356

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dvorak12345

Dobře to jsem potřeboval vědět děkuji. 🙂

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek