NerdyM

Jak se bránit proti spamovacím robotům?

Prosím o radu – jedná se o Instagram. Poslední dobou mi neustále (i víckrát denně) chodí žádosti o zprávy, v náhledu je vidět, že vždy někdo sdílí odkaz a ten někdo má pokaždé profilovku nahaté ženské. Zkouším vše – blokování, nahlášení, mám účet soukromý, žádné fotky, dvoufázové ověření a na žádné odkazy neklikám. Jenže je to pokaždé vše nanovo, nejspíš se jedná o nějakého spamovacího robota. Nejradikálnější postup – udělat si nový účet a starý zrušit, vytvořit nové jméno, už mám také vyzkoušeno. Hned druhý den přišla další žádost, na profilu „autora“ byl v aj text „krásný zabiják a moc se mi líbí tvůj převlek“ – takže tomuto fakt nejde utéct… Asi to zní jako blbost, ale bojím se, že na ten odkaz jednou omylem fakt kliknu a bude malér…
V nastavení Instagramu, co vidím, není možnost zakázat cizím účtům mi psát.

Neví někdo, jestli se lze nějak bránit, aby zprávy nechodily?
Díky!

Odpovědi
elkon

Zrušit, nebo nepoužívat. Žádný Instagram nemám a taky žiju. Je to zbytečnost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.