Ashour

Jak se bránit proti obtěžování domovním zvonkem?

Ahoj,

mám kamarádku, kterou několikrát za den obtěžuje neznámý člověk zvoněním u domovních dveří, často i v noci. Vypojení zvonku je pouze krátkodobá pomoc. Nevím, jestli by mělo význam volat policii. Ostatní sousedé z domu nikoho neviděli. Díky za vaše názory.
Doplňuji:
Edit: O halucinace pochopitelně nejde, romantickým to jde nazvat jen těžko. Kamera určité řešení nabízí, ovšem domluvit společný postup v rámci celého domu není snadné. Díky povaze jejího zaměstnání by bylo složité i zapisování podezřelých, mohlo by jít o velké množství lidí. Snad to „vtipálka“ časem přejde. V každém případě moc díky všem za snahu.

Nejlepší odpověď
Damiana

Nainstalovat atrapu kamery, viditelně vyvěsit upozornění – Tento prostor je sledován kamerovým systémem.
Obvykle to stačí a zvonila to přejde.
Ale… Neodpustím si… Nikdo z domu ho neviděl… Opravdu tam někdo zvoní? Nemá kamarádka halucinace? A jestli tam opravdu zvoní, snažila bych se zjistit kdo to je. Třeba nějaký nesmělý tajný ctitel, když je to pravidelné…Což by mohlo být i romantické…:-)
Zkušenost a zdravý rozum mi ale napovídá, že to bude spíš nějaký prudič.

Další odpovědi
quentos

což takhle trestní oznámení na neznámého pachatele pro omezování osobní svobody

anonym

Já bych obětoval nějaký čas a poseděl si poblíž baráku. Domluvil bych se s kamarádkou a jakmile by to začalo, tak by mě jen prozvonila a už bych viděl, odkud vítr vane. Dotyčného bych tam zrychtoval, že by si to příště pěkně rozmyslel.

badisko

neni svedek …neni zaloba…jen vypnout pokud u toho nekoho nechyti tak ma smulu..jinak spousta domu .kde uz je zaveden kamerovy system … tak to treba muze navrhnout na domovni schuzi ..tyto kamery nejsou nijak drahe a ochrani celej dum,,!! takze se to vcelku vyplati..

honza19hk

na policii to oznámit můžeš,otázka je jestli se tím bude zabývat.třeba nejste jediní kkterým tohle ten člověk dělá.
Nicméně se prodávají zvonky(ty kecafony do bytu) které umožňují zvonek vypnout pokud nechcete aby někdo zvonil.Je na tom klasický vypínač a pokud ho vypnete zvonek nebude zvonit ikdyž bude někdo zvonit dole.My to tak máme.Namontovat to problém není,pro elektrikáře to je otázka 30minut..ostatní o tom vědět nebudou protože to je v bytě.

bolak

Co pátrání na vlastní pěst?

  1. Zapisovat si časy zvonkových útoků
  2. Určit několik podezřelých *
  • Sepsat si je pěkně na papír, od nejpodezřelejšího. Pokud kamarádka něco někomu provedla, nebo někdo může mít ten dojem, že mu něco provedla, posunout ho nahoru. Případně sepsat si seznam všech a jet vylučovací metodou. Vyloučíš všechny lidi co to nemohli být (byly v práci, ve škole, mimo město) + budeš předpokládat že se jednalo o jednotlivce, protože ve víc lidech je to riskantnější, ať už proto že je někdo uvidí pohromadě nebo proto že by se jeden z nich chlubil, takže kdo nebude mít svědka, posouvá se na horní místa. Jako seznam podezřelých se nabízí facebook… tam je máš všechny seřazený pěkně podle abecedy.

V případě že si budeš zapisovat i časy, tak už potom staší jen číhat. A nebo zase, sestavit si harmonogram podezřelých osob a podle záznamů zvonkových útoků vyškrtat ty, kteří to být nemohli.

Počítá se samozřejmě s tím že to musel být někdo koho kamarádka dobře zná, protože zvoní cíleně, pořád jen na ní, což nebude náhoda.

odpomass

Já bych to řešila například kamerovým systémem…

anonym

Na většinu takových naschválníčků nejvíce zabírá metoda ignorování. Může to určitě otravovat, ale chce to brát takového „blbečka“ s klidem. Než se v domě rozhodnete pro kamery (a to se dohodnout ani třeba nemusíte), tak bych trénovala vlastní odolnost. Pokud má přítelkyně domácí telefon, tak ať trpělivě hlásí své: Prosím, kdo je tam? A hlavně ať na sobě nedává znát, že je rozzlobená.
Tak hloupé zábavy většinou odezní s tím, že nevyvolají tu správnou odezvu – tedy s tím, že nevytočí osobu, na niž je akce namířena.
Samozřejmě můžete podat žalobu, ke zvonkům přivázat vzteklého psa, nebo „šmírovat“ z protější strany ulice, kdo se kolem zvonků pohybuje. Viděla bych to ale na „chytrou akci puberťáků“. Když se nedočkají reakce, přestane je to bavit.
Bojíte-li se nepřiměřeného zájmu nějakého neznámého ctitele, zařídila bych se dle rady Quentose.

bolak

A nebo připravit k oknu kýbl s vodou a číhat. Nebo nějakou nesmazatelnou barvu, aby šel poznat ..